Nadaljuje se mrtvi tek za obstanek

Nogomet 15. Apr 202419:52 0 komentarjev
Radomlje - Aluminij

Nogometaši Aluminija in Kalcer Radomelj so se v 31. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Zadnja tekma 31. kroga Prve lige Telemach je ponudila sosedski obračun z dna prvenstvene lestvice. Tako Kalcer Radomlje kot Aluminij sta tekmo pričakala s 26 osvojenimi točkami na devetem oz. desetem mestu na ligaški razpredelnici.

Radomljani so na zadnjih dveh tekmah vpisali dva remija proti Kopru in Olimpiji in so tekmo pričakali z boljšo popotnico. Nogometaši iz Kidričevega so medtem na zadnjih petih tekmah izvleki le točko po remiju s Celjem (2:2) in štirikrat izgubili. Danes sta si obe moštvi priigrali točko, kar pomeni, da sta kluba pri dnu prvoligaške druščine še naprej izenačena na 27 točkah.

Ekipi sta današnji dvoboj odprli z nekaj nepovezane igre na obeh straneh, a so v uvodnih minutah nekoliko več od igre imeli domači nogometaši. So pa prvo nekoliko resnejšo priložnost imeli gostje, ko je Caio Cruz v deseti minuti z glavo po predložku meril čez gol.

Tudi v nadaljevanju pa ni bilo prave igre ne na eni in drugi strani, priložnosti so bile posledično na obeh straneh zelo redke, ekipi sta bili nenevarni pred tekmečevim golom. V 24. minuti je Janez Pišek iz prostega strela meril premalo natančno.

Nekaj več igre je potekalo na polovici Radomelj, Kidričani so se malenkost bolj spogledovali s kazenskim prostorom gostov. Prav domači pa so nato prvi zadeli, ko je v 31. minuti po predložku Piška za 1:0 z glavo zadel Sandro Jovanović iz prvega resnejšega strela domačih.

Do konca prvega dela so bili več pri žogi Radomljani, a je do glavnega odmora ostalo pri minimalnem vodstvu domačih. Ti so sicer imeli še dve priložnosti za povišanje vodstva, poskus Bambe Sussa z glavo je bil prešibak, tako da je Emil Velić žogo brez težav ujel, Stanislav Krapuhin pa se je tik pred koncem znašel sam v kazenskem prostoru, a je z glavo meril čez prečko.

V drugem polčasu so gostje krenili po izenačenje, a so bili v prvih minutah nadaljevanja boljši domačini. Po predložku Krapuhina in bloku gostujoče obrambe, se je žoga od vratnice odbila v kot.

Najlepšo priložnost za povišanje vodstva je imel v 57. minuti Gašper Jovan, ki je sam prišel pred Velića, a je bil slednji v dvoboju iz oči v oči uspešnejši. Nekaj trenutkov zatem je imel Aluminij novo priložnost za povišanje prednosti, ko je Velić po predložku iz prostega strela zletel v prazno, a je ostalo pri 1:0.

Nato so na vrsto prišle minute Radomelj, ki so končno bolj pritisnile, a vseeno z nič konkretnejšimi priložnostmi. Rezervist Darly N’Landu je od daleč streljal preveč lahkotno, strel Madžida Šošića je zletel čez vrata, še en rezervist Ivan Krolo pa je deset minut pred koncem prav tako streljal z glavo prek gola.

Tudi nekaj naslednjih minut gostom ni prineslo uspeha, dva strela Šošića sta spet zletela mimo domačih vrat. A vse te priložnosti so le prinesle zadetek, ko je za 1:1 zadel Nino Kukovec. Pred tem je Uroš Korun po predložku iz prostega strela pletel v kazenskem prostoru Aluminija, našel samega Kukovca, ta pa je natančno meril za izenačenje in tudi končni izid dvoboja.

V naslednjem krogu bodo nogometaši Aluminija gostovali pri ljubljanski Olimpiji, Radomljani pa bodo doma gostili Muro.

Aluminij – Radomlje 1:1 (1:0)

Jovanović 31.; Kukovec 88.

Konec tekme.

GOOOL! Radomljani so v izdihljajih tekme prišli do izenačenja. Strelec zadetka v 88. minuti pa Nino Kukovec.

80. minuta: Priložnost za izenačujoči zadetek Radomljanov, Ivan Krolo pa je bil premalo zbran v zaključku akcije.

57. minuta: Priložnost za drugi zadetek Aluminija, Gašper Jovan se je znašel iz oči z vratarjem Velićem, ki se je izkazal z obrambo..

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

48. minuta: Kakšna priložnost za Aluminij. Stanislav Krapuhin se je znašel praktično sam pred vrati Emila Velića, toda strel Rusa je zletel prek vrat.

GOOOL! Aluminij vodi. V 31. minuti je odlično podajo izkoristil Sandro Jovanović in domačine popeljal v vodstvo.

24. minuta: S prostega strela je streljal Janez Pišek, strel vezista Aluminija pa ni zletel v okvir vrat.

10. minuta: Prva resnejša priložnost za Radomljane. Z glavo je akcijo zaključil Caio Cruz, njegov strel pa je zletel prek vrat.