PLT: Brez zmagovalca na derbiju za obstanek med elito (VIDEO)

Nogomet 15. Apr 202413:51 > 19:32 0 komentarjev
Radomlje - Aluminij

Na zadnji tekmi 31. kroga Prve lige Telemach sta se Aluminij in Radomlje razšla brez zmagovalca (1:1). Enaka izida smo videli tudi na prvih dveh nedeljskih tekmah med Bravom in Mariborom ter Muro in Koprom. Za konec nedeljskega dogajanja je Olimpija zlahka s 3:1 odpravila Domžale, že v soboto pa so vodilni Celjani ugnali Rogaško z 2:1.

Na zadnji tekmi kroga sta se Aluminij in Radomlje pomerila v boju za obstanek. Na začetku so več poskušali domačini, ki so v 31. minuti prišli do vodstva, ko je mrežo mlinarjev zatresel Sandro Jovanović.

V drugem polčasu so se varovanci Roberta Pevnika zadovoljili z minimalnim vodstvom, kar se jim je maščevalo v 88. minuti, ko je Nino Kukovec zadel za izenačenje in delitev točk v Kidričevem.

Do konca sezone se zagotovo obeta ogorčen boj za obstanek med slovensko elito.

Florucz junak Olimpije v Domžalah

Ob Kamniški Bistrici smo vso akcijo videli v drugem polčasu. Vse je odločil Raul Florucz, ki je dvakrat v šestih minutah kaznoval preveč anemično in neodločno domačo obrambo. Kljub rdečemu kartonu Petra Agba je že minuto pozneje na 3:0 povišal Admir Bristrić, Filip Stuparević pa je v 90. minuti z veliko sreče dosegel le tolažilni gol za Domžale.

Zmaji se bodo v naslednjem krogu z Mariborom udarili na večnem derbiju v Stožicah. Ljubljančani v tekmo vstopajo s sedmimi točkami naskoka pred rivali.

Koper do točke preko “mehke” enajstmetrovke

V Fazaneriji sta se Mura in Koper v derbiju sredine lestvice razšla brez zmagovalca (1:1). Domači so dobili prvi polčas, ko je v sodnikovem dodatku zadel Amadej Maroša.

Po odmoru pa je Koper izenačil iz nekoliko sumljivo dosojene enajstmetrovke. Luka Tičić je hitro padel v kazenskem prostoru Mure ob rahlem dotiku Matica Maruške, a je sodnik pokazal na belo točko. Sprožil je Timothee Nkada in zadel za 1:1. Mura je tekmo končala z igralcem manj, potem ko je za namerni udarec s komolcem pordečel Žiga Kous.

Maribor brez zmage v Ljubljani

Obračun v prestolnici se je začel po notah gostujočih nogometašev, ki so terensko premoč kronali v 20. minuti, ko je zadel Etienne Beugre. Slabih 10 minut kasneje se je znova zatresla mreža Brava, toda VAR je zadetek razveljavil.

Sledil je odgovor domačinov, ki so v 32. minuti prek Victorja Gidada prišli do izenačenja.

V drugem polčasu sta se obe mreži zatresli, toda tako zadetek Brava kot Maribora je bil razveljavljen. Tekma v Šiški se je na koncu končala brez zmagovalca.

Celjani marširajo proti naslovu

Nogometaši Celja so potrdili vlogo favorita in tekmo v gosteh proti Rogaški dobili z 2:1. A za zmago so se morali pošteno potruditi, saj so se domači dobro upirali in prvič klonili šele v drugem polčasu, potem ko je v 60. minuti mrežo zatresel rezervist Gregor Bajde. Ta je bil le tri minute pozneje uspešen še drugič, častni zadetek za Rogaško pa je iz najstrožje kazni v 84. minuti dosegel Patrik Mijić.