Po izpadu Celja sledil nenavaden zagovor pred navijači (VIDEO)

Nogomet 22. Nov 202322:27 > 22:35 1 komentar

Nogometaši Celja, ki imajo po 15. krogih Prve Lige Telemach pet točk več kot drugouvrščena Olimpija, so povsem nepričakovano izpadli iz pokalnega tekmovanja. Po velikem razočaranju v Lendavi je sledilo tudi neprijetno srečanje z navijači.

Štajerci so tekmo v Lendavi sicer odlični odprli. Po zadetku Brazilca Edmilson so že v tretji minuti povedli z 1:0, a v nadaljevanju tekme prednosti niso oplemenitili, domači pa so na slabi travnati površini pet minut pred koncem rednega dela prišli do izenačenja in tekmo popeljali v podaljšek.

Ker pol ure dodatne igre ni dal zmagovalca, so o potniku v 4. krog pokalnega tekmovanja odločali streli z bele točke. Vratar Celje Metod Jurhar ni ubranil nobene enajstmetrovke, medtem ko je junak Nafte, vratar Ervin Németh v peti seriji ustavil kapetana Celja Denisa Popovića in Lendavčanom odprl vrata do napredovanja. Izkoristil jo je Stjepan Oštrek, ki je zadel že za izenačenje na 1:1, in poskrbel za veliko veselje na Športnem parku v Lendavi.

Razočarani Popović je po izpadu skupaj z nekaj soigralci odšel do grofov, ki so jih podpirali v Lendavi. Najprej je imel eden izmed njih monolog, na koncu pa je vendarle sledil aplavz, motivacija pred nadaljevanjem državnega prvenstva, ki ostaja edina še preostala fronta Celjanov.