Nov mejnik vratarja Olimpije, popravil je 36 let star rekord

Nogomet 23. Okt 202220:16 0 komentarjev

Matevž Vidovšek je svojo mrežo nedotaknjeno ohranil tudi na današnji tekmi 14. kroga Prve lige Telemach proti Gorici in postal rekorder Olimpije po številu ligaških minut brez prejetega zadetka. Ob tem se je še bolj približal absolutnemu rekordu prve slovenske lige, ki je v rokah Nejca Vidmarja.

Kot je ugotovil kronist statistike NK Olimpija OptaŽabar, je Matevž Vidovšek, ki se je na tekmi proti Gorici izkazal z nekaj obrambami, a se v središču pozornosti znašel tudi zaradi neumnosti iz 15. minute, popravil rekord Janka Irgoliča po številu minut brez prejetega zadetka na tekmah Olimpije.

Legendarni vratar Ljubljančanov je bil daljnega leta 1986 v takratni slovenski ligi nepremagan 764 minut. Zdajšnji vratar Olimpije je po tekmi z Gorico, ki se je končala z remijem 0:0, pri številki 810. Ob tem velja omeniti, da ob uradnem beleženju minut niso všteti sodnikovi dodatki prvih in drugih polčasov.

Še 192 minut do rekorda Nejca Vidmarja

Vidovšek je ostal tudi v igri za absolutni rekord slovenske lige iz časov samostojnosti. Po novem za rekordom Nejca Vidmarja, ki je ta mejnik kot član Domžal postavil v sezonah 2013/14 in 2014/15, zaostaja le še za 192 minut. Novopečeni vratar Mure je takrat brez zadetka zdržal kar 1002 minuti.

Zdajšnji vratar Olimpije bi ga lahko presegel, če bi nepremagan ostal na naslednjih dveh prvenstvenih tekmah Olimpije – proti Kopru in Radomljam -, potem pa brez prejetega gola ostal vsaj do 13. minute tekme 17. prvenstvenega kroga v Domžalah. Tam, kjer je, zanimivo, nastal zdajšnji rekord.

Spomnimo, Vidovšek, ki devetih nastopih v prvoligaški konkurenci (enkrat je zaigral v prejšnji sezoni) še sploh ni prejel gola, je pred tednom dni na derbiju proti Mariboru na lestvici minut brez prejetega gola skočil na drugo mesto. Z njega je zrinil nekdanjega vratarja Mure in slovenskega reprezentanta Boška Boškovića, ki je bil nepremagan 692 minut.