Nov kolaps Maribora, spet so zanj poskrbele Domžale

Nogomet 27. Apr 202119:22 > 28. Apr 2021 7:42

Domžale in Celje sta prva polfinalista nogometnega Pokala Slovenije. Domžale so v četrtfinalu z 2:1 premagale Maribor. Celjani so ob debiju novega trenerja Agrona Šalje z 2:0 odpravili drugoligaša iz Radomelj.

Mariborčani so z novim trenerjem Simonom Rožmanom proti Domžalam izgubili že prejšnji teden v prvenstvu, ko je bilo v Ljudskem vrtu 3:1 za goste. Tokrat so iskali maščevanje, a ga niso našli, pač pa v Domžalah doživeli novo klofuto.

Mariborčani, ki jim tako možnost za lovoriko ostaja le še v prvenstvu, v katerem trenutno za štiri točke zaostajajo za vodilno Olimpijo, so možnosti za polfinale izgubili že v prvem polčasu. Domžale so na odmor odšle s prednostjo z 2:0, potem ko je najprej v 23. minuti zadel Matej Podlogar, v 42. minuti pa je vodstvo rumenih povišal Arnel Jakupović.

Domžalčane je v vodstvo popeljal Matej Podlogar (levo).

Trener Mariborčanov, ki je pred časom sedel na klopi Domžal, je ob polčasu opravil kar štiri menjave, a zaman. Domžalčani, ki jih s klopi vodi nekdanji legendarni nogometaš Maribora Dejan Djuranović, so sicer prejeli gol, v 60. minuti je za Mariborčane zadel Denis Klinar, a so obdržali prednost in se prebili med najboljše štiri.

Rožman, ki je na klopi Maribora zamenjal Sašo Gajserja, je svojo vijoličasto nogometno zgodbo začel slabo. Po štirih tekmah sta na njegovem računu dva poraza, remi in zmaga.

Nov trener Celja je za začetek zmagal

Celjani, ki so lani osvojili naslov državnega prvaka, so v tej sezoni v zelo slabi formi in jim grozi celo izpad. V prvenstvu so trenutno na predzadnjem mestu. Zaradi serije slabih rezultatov so zato včeraj odslovili češkega trenerja Jirija Jarošika, ki ga je nasledil Agron Šalja in svojo zgodbo na celjski klopi začel uspešno. Celjani so v prvi četrtfinalni pokalni tekmi z 2:0 odpravili drugoligaša Kalcer iz Radomelj.

Do zmage so prvaki prišli v zaključku tekme, potem ko so v zadnjih minutah izkoristili številčno prednost. V 82. minuti je bil pri gostih izključen Gašperja Trdina, ki je prejel drugi rumeni karton, potem pa je za Celje v 85. minuti najprej zadel Amadej Brecl, v 92. minuti pa je zmago domačih potrdil Luka Kerin.

V sredo bomo na Ptuju in Lendavi dobili še preostala polfinalista. Drava bo ob 15. izzvala Koper, Nafta pa v neposrednem prenosu na Sportklubu 1 ob 17.30 vodilno ekipo prve lige, ljubljansko Olimpijo.