Še ena huda klofuta za nogometaše Maribora

Nogomet 20. Apr 202119:08 > 20:17
NK Maribor

Nogometaši Maribora so v 29. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Ljudskem vrtu z 1:3 izgubili proti Domžalam. Novi trener Mariborčanov Simon Rožman po dveh tekmah ostaja pri točki. Vodilna Olimpija ima jutri priložnost, da drugouvrščenim Mariborčanom pobegne za sedem točk.

Maribor – Domžale 1:3

Strelci: 0:1 Karić 29., 0:2 Jakupović 38., Ibričić 44./11m, 1:3 Martinović 72.

Mariborčani so doživeli še peti prvenstveni poraz sezone in drugega na svojem stadionu. Pred dvema mesecema so doma z 0:1 klonili proti Celju. To je bil poraz, ki je bil usoden za njihovega takratnega trenerja, Maura Camoranesija. Vmes je bil nekaj časa vršilec dolžnosti Saša Gajser, pred kratkim pa ga je nasledil Simon Rožman.

Nekdanji trener Celja, Domžal in Rijeke svoje mariborske zgodbe ni začel najbolje. Potem ko je pretekli konec tedna brez zadetkov remiziral proti Aluminiju v Kidričevem, je tokrat na svoji prvi tekmi v vlogi trenerja vijoličastih v Ljudskem vrtu ostal praznih rok.

Domžalčani protestirali proti Superligi

Domžalčani so nase opozorili že pred tekmo, saj so na igrišče prišli z majicami, na katerih je pisalo: “Solidarnost, enotnost, nogomet za vse.” Sporočilo, ki je letelo na ustanovitelje nove evropske Superlige, seveda.

Še močneje so nogometaši iz Domžal glas dvignili na igrišču in od prve minute zaigrali na zmago.

Najprej sta se ekipi izmenjavali v nekaj priložnostih na obeh straneh, potem pa so se gostje v 29. minuti znašli v vodstvu, potem ko je po kotu Senijada Ibričića pred golom z glavo zadel Sven Šoštarič Karić.

V 38. minuti je bilo 0:2, ko je po podaji Kolobarića zadel Arnel Jakupović, v 44. minuti pa že 0:3. Po prekršku, ki ga je zagrešil Martin Milec, je enajstmetrovko v gol spremenil kapetan Domžal Ibričić, ki je bil glavni junak tekme. Po njegovem golu je bila odločena.

Tri menjave ob polčasu niso kaj prida pomagale

Rožman je že ob polčasu opravil tri menjave, a to kaj prida ni pomagalo. Mariborčani so bili še naprej neprepoznavni, več kot zadetka za upanje Ilije Martinovića v 72. minuti pa jim ni uspelo doseči. Ostalo je zgolj pri upanju, gol črnogorskega reprezentanta je bil edini, ki je gostom uspel, in zanesljive zmage so se razveselili Domžalčani.

Ekipa Dejana Djuranovića se je tako učvrstila na četrtem mestu prvenstvene lestvice, za Mariborom pa ima zdaj šest točk zaostanka.

Maribor bo v 30. krogu v soboto gostoval pri Bravu, Domžale pa bodo gostile Celje.