PLT: Tabor ponižal Domžale, Mariboru derbi kroga

Nogomet 12. Feb 202319:00 > 19:15 0 komentarjev

Na derbiju 21. kroga Prve lige Telemach je Maribor na gostovanju v Kopru ugnal Primorce z 1:0. Mož odločitve je bil kdo drug kot Žan Vipotnik z 11 golom v sezoni. Na zadnji tekmi kroga je Tabor iz Sežane s kar 4:0 ugnal Domžale. Na prvi tekmi nedeljskega sporeda sta si Gorica in Radomlje razdelili točke. Nogometaši Celja so v soboto z 2:1 dobili težko pričakovani obračun proti Muri. Z identičnim izidom se je končal tudi uvodni dvoboj spomladanskega dela v Stožicah, kjer je bila Olimpija boljša od Brava.

Tabor pobegnil z zadnjega mesta

Krog se je zaključil v Domžalah, kjer je gostoval Tabor iz Sežane. Hitro je bilo jasno, da so gostje izjemno motivirani. Povedli so že v šesti minuti, ko je veliko napako vratarja Domžal Mulalića izkoristil Alen Korošec in povedel Tabor v vodstvo.

Tabor je odlično igral tudi v drugem polčasu. V 58. minuti je Mirza Hasanbegović poskrbel za podvojitev vodstva, ko je po kotu žogo poslal v lastno mrežo. Adrian Zeljković je v 68. minuti povišal na 3:0, končni rezultat pa je postavil Mihael Briški, ki je izkoristil enajstmetrovko.

Sežana se je z zmago z zadnjega povzpela na osmo mesto prvenstvene lestvice. Zdaj imajo točko prednosti pred Gorico in Radomljami.

Maribor s pozitivnim začetkom v drugi del prvenstva

Maribor je odlično začel srečanje proti Kopru. Pritiskal je in bil hitro nagrajen. Že v 10. minuti so se Štajerci namreč veselili prednosti. Po lepem prodoru in podaji v kazenski prostor Martina Milca se je fantastično znašel Žan Vipotnik ter zadel v malo mrežico koprskih vrat. Mariborčani so bili nevarni tudi v nadaljevanju, a prednosti niso uspeli podvojiti.

Koprčani so bili najbolj nevarni v 59. minuti. Vid Koderman je padel v kazenskem prostoru, sodnik pa je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Bede Osuji, ki pa je enajstmetrovko izvedel slabo, Ažbe Jug je prebral njegovo namero in ubranil strel. Maribor je do konca tekme zadržal minimalno prednost in se na prvi tekmi spomladanskega dela sezone veselil prve zmage.

S tem so prehiteli tokratne nasprotnike na prvenstveni razpredelnici. Maribor zaseda tretje mesto, za vodilno Olimpijo zaostaja za velikih 15 točk. Koper ima še točko manj.

Gorica tik pred koncem do pomembne točke

Prvi polčas ni ponudil veliko dogajanja, najbolj napeto pa je bilo tik pred koncem. V sodnikovem dodatku so namreč Radomlje dobile enajstmetrovko po prekršku Cerovca v kazenskem prostoru. Izvedel jo je Uoro, ki pa je žogo poslal mimo vratarjeve desne vratnice.

V drugem delu so Radomlje povedle. V 64. minuti je po lepi akciji zabil Filip Čuić. Zdelo se je, da bodo tri točke romale v roke gostov, a v sodnikovem dodatku drugega polčasa so udarili domači. V kazenskem prostoru se je izjemno znašel Luka Vekić in poskrbel za delitev točk. Ekipi sta tako na prvenstveni lestvici še naprej izenačeni, zdaj pri 14 točkah.

Muri ni uspelo obarvati Celja v črno-belo

Težko pričakovani dvoboj Celja in Mure, ki je zaradi prestopov Luke BobičancaMatka Obradovića, Žana Karničnika in še pred tem Nina Koutra s Fazanerije v knežje mesto močno zaostril odnose med kluboma, se je končal z zmago celjske zasedbe.

Izjemno zanimiva tekma je postregla s kopico priložnostmi in tudi enim najhitrejših zadetkov v zgodovini slovenskega prvenstva, za katerega je po slabih 20 sekundah poskrbel Gregor Bajde in domače popeljal v vodstvo.

Sobočani so imeli obilo smole v 33. in 34. minuti, ko so kar dvakrat zatresli vratnico, zapravljeni priložnosti pa so še izdatno obžalovali na uvodu drugega dela, ko je na 2:0 povišal Damjan Vuklišević. Čeprav je enajst minut pozneje izid znižal Lazar Zličić, tako eni kot drugi pa so imeli v nadaljevanju še kar nekaj priložnosti za dosego gola, pa je ostalo pri zmagi Celja z 2:1.

Olimpiji mestni obračun z Bravom

Nogometaši Olimpije so z zmago odprli spomladanski del prvenstva. V dinamični predstavi proti sosedom iz Šiške so imeli pobudo večji del tekme, čeprav je bil v prvem polčasu bližje zadetku Bravo. V 39. minuti je namreč David Flakus Bosilj pobegnil Olimpijini obrambi, se znašel iz oči v oči z Matevžem Vidovškom, a meril mimo vrat.

Še razburljivejše je bilo nadaljevanje, ki ga je po prekršku Gala Lubeja Finka nad Mustafo Nukićem z zadetkom iz najstrožje kazni odprl Mario Kvesić, na 2:0 pa je nato v 59. minuti z evrogolom povišal novinec v vrstah zmajev Anes Krdžalić. Da je bil zaključek ljubljanskega derbija še nekoliko bolj razburljiv, je v 70. minuti z golom iz enajstmetrovke poskrbel Martin Kramarić in znižal na 1:2, s čimer je postavil tudi končni izid tekme.