PLT: Olimpija ni izkoristila težav Celjanov

Nogomet 8. Dec 202116:15 > 19:18 2 komentarja
Celje - Olimpija

Nogometaši Celja in Olimpije so se na zaostali tekmi 18. kroga Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Nogometaši Olimpije nadaljujejo slabo serijo, odkar jih je prevzel Dino Skender, in so vse dlje od želenega točkovnega izkupička in mesta na prvenstveni lestvici. Ljubljančani, ki so zadnjo tekmo odigrali 7. novembra, ko so izgubili v Kidričevem, nato pa so morali skoraj tri tedne počivati zaradi okužb v ekipi, tokrat niso pokazali slabe predstave, bili so bližje polnemu izkupičku kot Celjani, ki so zaradi okužb s koronavirusom (Ester Sokler, Mitja Kuzmanović in Amadej Brecl) in poškodb nastopili močno oslabljeni.

Ljubljančani so morali na začetku zdržati pritisk gostiteljev, uvodne minute so namreč minile v premoči Celjanov. Ti so nizali napade, nekajkrat prišli v ali pred kazenski prostor, toda nevarnejšega strela niso sprožili, njihovi igralci so sprejemali napačne odločitve.

Enako je na drugi strani veljalo za Aldairja Djaloja, ki je v 15. minuti imel prvo veliko priložnost na tekmi, a je ostala neizkoriščena tudi zaradi njegove sebičnosti. V protinapadu sta skupaj z Mustafo Nukičem krenila proti domačim vratom, a se je napadalec, namesto da bi podal, odločil za strel, po katerem pa je vratar Matjaž Rozman žogo odbil v kot.

Ljubljančani so nato vzpostavili ravnotežje na igrišču, počasi pa prevzemali vajeti v svoje roke. V 35. minuti je po dolgi podaji Nukić s hrbtom proti golu sprejel žogo, misleč, da je v nedovoljenem položaju, je okleval s strelom, tako da mu je David Zec udarec blokiral in žogo odbil v kot. Po kotu je bil Nukić najvišji v kazenskem prostoru, žogo poslal v mrežo, a sodnik Roberto Ponis gola ni priznal, menil je, da je ljubljanski napadalec pred skokom storil prekršek.

Dobrih deset minut pozneje pa je kot vendarle prinesel spremembo izida. Svit Sešlar ga je izvedel, v kazenskem prostoru pa je Goran Milović preskočil celjsko obrambo in s strelom z glavo zatresel mrežo.

Toda Celjani so izenačili že v prvem resnejšem napadu drugega dela. Izvedli so lepo akcijo, Adam Jakobsen je na levi strani našel Denisa Marandicija, ta je zavrnil žogo do Tamarja Svetlina, ki jo je s 15 metrov poslal pod prečko. Takoj zatem je imel priložnost še Ivan Božić, vendar je njegov strel vratar Nejc Vidmar odbil v kot.

Že v naslednjem napadu se je na nasprotni strani izkazal tudi Rozman, ki je na podoben način ubranil strel Almedina Ziljkića. Nik Kapun je nekaj minut pozneje poskušal z močnim strelom od daleč, toda žoga je zletela mimo leve vratnice, nenatančen je bil nekaj trenutkov pozneje še Sešlar.

Od daleč je v 83. minuti prosti strel izvedel Božić, žoga je tudi pri njegovem poskusu zletela mimo gola, priložnost, da Olimpija iz Celja odnese vse tri točke, pa se je ponudila Sešlarju, ki je v 84. minuti sam prišel pred Rozmanom, ga poskušal z lobom, a je bil Rozman na nekaj takega pripravljen in ga razžalostil.

Je pa z obrambo preprečil glavobol njegovemu očetu Simona Sešlarju, trenerja Celja, ki se je tokrat za razliko od tekme pred štirimi dnevi proti Mariboru izognil porazu.

Celje – Olimpija 1:1 (0:1)

Stadion Z’Dežele, gledalcev 350, sodniki: Ponis, Vidali, Habibović.
Strelca: 0:1 Milović (45.), 1:1 Svetlin (48.).

Celje: Rozman, Sanniez, Zaletel, Zec, Marandici, Majevskij, Vrbanec, Kerin (od 63. Begić), Svetlin, Jakobsen, Božić.

Olimpija: Vidmar, Boakye, Milović, Crnomarković, Pavlović, Tomić, Sešlar, Kapun, Aldair (od 90. Fink), Nukić (od 75. Futacs), Ziljkić.

Rumeni kartoni: Zec, Jakobsen; Tomić, Crnomarković, Kapun, Sešlar.

KONEC TEKME!

85. minuta: Proti vratom Celja je sam pritekel Sešlar, poskušal z zavitim strelom premagati vratarja, a bil neuspešen.

83. minuta: S prostega strela z 18 metrov je poskusil Božić, a za las zgrešil okvir ljubljanskih vrat.

62. minuta: Sijajen poskus Kapuna z roba kazenskega prostora, a je strel Olimpijinega nogometaša le za nekaj centimetrov  zgrešil nasprotnikova vrata.

Izvrstna obramba Rozmana:

56. minuta: Po poskusu Ziljkića z roba kazenskega prostora se je z izjemno parado izkazal Rozman in žogo poslal v kot.

53. minuta: Nova priložnost za Celjane. Božić je prodrl v kazenski prostor Ljubljančanov in z desne strani sprožil močan strel, a se je z obrambo izkazal Vidmar.

Zadetek Svetlina za izenačenje:

48. minuta: GOOOL!!! 1:1! Po lepo izpeljani akciji je z leve strani na rob kazenskega prostora Svetlinu podal Marandici, ta pa je z močnim strelom razparal mrežo Olimpijinega vratarja Vidmarja.

46. minuta: Po zmedi v kazenskem prostoru Olimpije je do žoge prišel Zaletel, a s približno enega metra zgrešil vrata.

Zadetek Olimpije za vodstvo z 1:0:

45. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Olimpijo! Po podaji Svita Sešlarja s kota je bil ob bližnji vratnici najvišji Milović in z natančnim strelom z glavo premagal Rozmana.

35. minuta: Nova izjemna priložnost za goste. Nukić se je znašel sam pred vratarjem Rozmanom, a čakal predolgo in njegov strel je še pravočasno blokiral Zec. Le minuto pozneje so Ljubljančani celo zatresli mrežo, a je bil gol Nukića z glavo zaradi prekrška v napadu razveljavljen.

33. minuta: Z dvajsetih metrov je Olimpijinega vratarja skušal premagati Svetlin, a žogo poslal visoko prek vrat.

27. minuta: Nova priložnost za Olimpijo. Predložek v kazenski prostor Celja je poslal Ziljkić, žoga se je odbila od enega od domačega branilca Zeca in v naročje vratarja Rozmana.

Priložnost Olimpije:

15. minuta: Po začetni pobudi Celjanov so si prvo nevarnejšo priložnost na tekmi priigrali nogometaši Olimpije. Aldair je prodrl proti kazenskem prostoru gostiteljev, a namesto osamljenemu Nukiću sam zaključil akcijo, ki se je po obrambi Rozmana končala s kotom za Ljubljančane.

Začetni postavi:

Celje: Rozman, Marandici, Zec, Zaletel, Lartey, Jakobsen, Vrbanec, Mayeuski, Kerin, Božić, Svetlin.

Olimpija: Vidmar, Boakye, Crnomarković, Milović, Pavlović, Tomić, Sešlar, Kapun, Aldair, Ziljkić, Nukić.