PLT: Olimpija se je poigrala z Aluminijem (VIDEO)

Nogomet 24. Feb 202417:00 > 17:13 0 komentarjev
Olimpija ima kakovosFoto: Aleš Fevžer

Nogometaši Olimpije so na uvodni tekmi 23. kroga Prve lige Telemach vpisali visoko zmago. Na gostovanju v Kidričevem so s kar 4:0 odpravili Aluminij. Krog se bo nadaljeval v nedeljo, ko se bodo pomerili Rogaška in Maribor, Domžale in Celje ter Mura in Radomlje.

Triindvajseti krog sta v Kidričevem odprla Aluminij in Olimpija, ki je slavila zmago s kar 4:0. Ljubljančani so mrežo domačih načeli že v 15. minuti, ko je zadel Timi Max Elšnik, le tri minute pozneje pa je na 2:0 povišal Raul Floruzc. Piko na i sijajni predstavi zmajev v prvem polčasuje je z drugim zadetkom na tekmi postavil Elšnik, visoko zmago pa je nato v 65. minuti potrdil Marko Brest.

Mariborčani po treh desetletjih znova v Rogaški Slatini

Mariborčani še vedno niso prejeli kazni zaradi razgrajanja njihovih navijačev na tekmi proti Muri. Ta bi znala biti precej ostra, kar pa bodo morali proti Rogaški povsem odmisliti, če želijo nadaljevati z dobrimi predstavami, ki jih kažejo v spomladanskem delu. Njihovega trenerja Anteja Šimundžo lahko veseli prebujeni Josip Iličić, ki je ujel strelsko formo in v četrtek tlakoval pot svoji ekipi do pomembne zmage proti neugodnemu Bravu. Zanimivo, vijoličasti bodo v Rogaški Slatini znova gostovali po več kot 30 letih, saj je bila avgustovska tekma odigrana v Krškem.

Na papirju lahko delo za Celjane

Pester nedeljski nogometni program se bo nadaljeval v domžalskem Športnem parku, kjer bodo Domžale gostile vodilne Celjane. Na papirju bi morali imeti grofi zelo lahko delo, saj Domžalčanom v drugem delu prvenstva nikakor ne steče. Po porazih proti Bravu, Rogaški in Olimpiji se zdi malo verjetno, da bodo odnesli celo kožo proti najboljši zasedbi lige.

NK Celje, NK Domžale

Vse oči uprte v Tončija Žlogarja

Čeprav niso odigrali 22. kroga je bilo v taboru Mure med tednom še kako pestro. Ne le zaradi navijaškega incidenta, ki so ga v Fazaneriji zakuhale Viole in poškodovale njihove igralce, temveč tudi zaradi rošad znotraj ekipe. Po neprepričljivih predstavah se je moral od Prekmurcev posloviti Vladimir Vermezović, na klopi pa ga je zamenjal zdaj že nekdanji selektor slovenske vrste do 19 let Tonči Žlogar.

nogomet nš mura anton tonči žlogar

Primorec se v Prvo ligo Telemach vrača po sezoni 2017/18 in bo danes proti Radomljam lovil sploh svojo prvo prvoligaško trenersko zmago. Na klopi Kranjčanov je namreč ni dočakal, saj je na enajstih tekmah vpisal pet remijev in šest porazov.

Jo bo Bravo zagodel Kopru?

Po obisku Ljudskega vrta Bravo čaka nov zahteven tekmec. Nasproti jim bo stal Koper, ki v prestolnico po prestavljeni sredini tekmi proti Muri prihaja precej spočit. Že res, da so Šiškarji tekmo proti vijoličnim izgubili, a zato znova dokazali, da so dobro organizirana in težko premagljiva ekipa. Proti Mariboru bi si za prikazano predstavo zagotovo zaslužili točko, a jim je hrbet obrnila tudi sreča. Glede na to, da so v spomladanskem delu remizirali s Celjem svojo kožo pa drago prodali tudi proti Mariboru, lahko tudi Primorce pričakajo nadvse samozavestni.