Po evrogolu Hodžića se Rogaška ni več pobrala (VIDEO)

Nogomet 8. Okt 202317:18 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v 12. krogu Prve lige Telemach premagali Rogaško s 3:0 (1:0). Junak je postal Nermin Hodžić z dvema goloma, sploh prvi je bil spektakularen, ko je mrežo gostov načel z udarcem čez glavo.

Domžalčani so prišli do svoje 200. domače zmage v slovenski prvoligaški konkurenci. Junak tekme proti Rogaški je bil branilec Nermin Hodžić, ki je dvakrat zadel mrežo gostov. Domžale so z zmago za tri točke pobegnile današnjemu tekmecu, ki zaseda zadnje mesto na lestvici.

Domžale so se že v osmi minuti za nekaj trenutkov veselile najstrožje kazni, ko je z roko igral kapetan Rogaške Rok Pirtovšek. Toda pregled posnetka je pokazal predhoden nedovoljeni položaj domače ekipe.

To pa je bil praktično edini razburljiv dogodek v prve pol ure z izjemo akcije Domžal v 30. minuti, ko je sam proti Viceju Baždariću stekel Danijel Šturm, vendar preslabo zaključil, tako da je vratar Rogaške žogo ujel.

Po enem previsokem strelu na vsaki strani pa so Domžale v 42. minuti povedle. Šturm je najprej z roba kazenskega prostora nekoliko z leve strani močno sprožil in zadel prečko, od te se je žoga odbila do Nermina Hodžića, ki je v osrčju kazenskega prostora s “škarjicami” premagal Baždarića.

Uvod drugega polčasa je bil miren, kar zadeva akcije, je pa moral domači strateg Dušan Kosić zamenjati poškodovanega Zenija Husmanija. V 65. minuti pa je spet streljal Šturm, meril v okvir vrat, vendar je Baždarić dobro posredoval.

Štiri minute pozneje pa se je spet veselil Hodžić. Ta je namreč z glavo unovčil podajo iz kota z leve strani za 2:0 in svoj drugi gol na tekmi.

Le malce zatem je Hodžić ključno posredoval še v obrambi po napadu Rogaške, v 72. minuti pa so gosti, ki so sicer pogrešali Roka Vodiška, Žana Benedičiča in Thalissona, še oplazili prečko po strelu z glavo po kotu z desne strani.

Tekmo je dokončno odločil Jošt Pišek v 85. minuti, ko je izkoristil prostor na robu kazenskega prostora za nizek in natančen strel za 3:0.

Domžale bodo v 13. krogu 21. oktobra gostile Olimpijo, Rogaška pa Celje.

Športni park, sodniki: Antič, Vidali, Pospeh.
Strelca: 1:0 Hodžić (42.), 2:0 Hodžić (69.), 3:0 Pišek (85.).
Domžale: Tratnik, Offenbacher, Hodžić, Husmani (od 51. Fazlić), Markuš, Šturm (od 73. Đapo), Topalović, Pišek (od 88. Tolić), Marasović (od 73. Brecl), Krstovski, Stuparević (od 88. Bukovec).
Rogaška: Baždarić, Flis, Pirtovšek (od 75. Andrejašič), Mihalić, Rantuša Lampreht, Majcenić (od 75. Marcius), Čuić (od 67. Kantužer), Gradišar, Korošec, Kregar (od 67. Pavlović), Miljanić (od 81. Vinogradac).
Rumeni kartoni: Pišek; Kregar, Flis.
Rdeči karton: /.

Potek tekme: Domžale – Rogaška 3:0 (1:0)

KONEC TEKME!

85. minuta – GOOOOOOOL za Domžale! Po krasni samostojni akciji je z roba kazenskega prostora zadel še Jošt Pišek in praktično že odločil srečanje.

72. minuta – Vendarle je zapretila tudi Rogaška, po podaji s kota je prečko zadel Čuić. Ostaja 2:0 za domače.

68. minuta – GOOOOOOOL za Domžale! Po podaji s kota je še enkrat, tokrat z glavo, zadel Nermin Hodžić.

62. minuta – Nova priložnost za Domžale, spet je bil v akciji Šturm. Veselje mu je tokrat preprečil vratar Slatinčanov Baždarić.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

41. minuta – GOOOOOOL za Domžale! In to kakšen!!! Šturm je z leve strani z roba kazenskega prostora fantastično sprožil, a zadel le prečko. Žoga se je odbila to Nermina Hodžića, ki je s škarjicami poskrbel za pravi evrogol in vodstvo domačih!

30. minuta – Šturm se je po hitrem protinapadu sam znašel pred Baždarićem, a je preslabo zaslužil, da bi lahko domače povedel v vodstvo.

8. minuta  – ENAJSTMETROVKA ZA DOMŽALE! Kapetan gostov Rok Pirtovšek je ob podaji v lasten kazenski prostor nerodno odreagiral, žogo si je odbil v roko. A ga je rešil pregled videoposnetka, ki je pokazal, da je bil prej v akciji eden od domačih nogometašev v prepovedanem položaju, zato strela z bele točke ne bo!