PLT: Koper tudi do oktobrskega premora drži korak s Celjani (VIDEO)

Nogomet 8. Okt 202321:00 > 22:27
Kakšna bo podoba Kopra v drugem delu sezone? FOTO: Aleš Fevžer

Nedeljski spored 12. kroga Prve lige Telemach so s prepričljivo zmago nad Rogaško (3:0) odprle Domžale. Junak obračuna ob Kamniški Bistrici je bil Nermin Hodžić z dvema goloma. Olimpija je proti Radomljam doma iztržila le točko (1:1), Koprčani pa so doma brez večjih težav odpravili Aluminij (4:1).

Koprčani so atomsko začeli srečanje na Bonifiki in že po desetih minutah povedli z 2:0.

Najprej je v polno meril Thimothe Nkada, nato je listo strelcev dopolnil še Bede Osuji. Oba igralca sta tudi globoko v drugi polčas “mešala” obrambo Aluminija ter bila še najbolj zaslužna za gladko zmago “kanarčkov”. Ob polčasu je Koper vodil s tremi zadetki zaloge, potem ko je v polno meril še nekdanji mladi hrvaški reprezentant Franjo Prce. Po kotu mu je uspel vrhunski “volej” z levico.

Tekma je dobila kratek “obvoz”, potem ko je Aluminij v drugem polčasu najprej znižal iz enajstmetrovke Gašperja Jovana in je isti igralec par minut kasneje iz lepe priložnosti skoraj zadel še drugič. Že v naslednjem napadu je dvome o zmagovalcu razblinil Osuji, ko je zadel še drugič.

Koprčani po reprezentančni pavzi gostujejo pri Muri, Aluminij gosti Radomlje.

Remi v Stožicah razhudil Dragonse

Nogometaši Olimpije so v 12. krogu spet oddali točke, tokrat na domači zelenici proti Radomljam.

Zmaji so v tekmo vstopili dobro, v 14. minuti povedli prek branilca Marcela Ratnika, najstnik pa je zadetek skupaj s celotno ekipo posvetil izraelskemu rezervistu na klopi.

V nadaljevanju so se gostje sprostili in bili precej bolj konkurenčni ter v 35. minuti izenačili prek mladinskega bosansko-hercegovskega reprezentanta Madžida Šošića.

Ta je uspešno ubežal “ofsajd” zanki in zadel. Sodnik Aleksandar Matković mu je zadetek najprej razveljavil, po posvetovanju z VAR pomočniki pa odločil v prid “mlinarjem” in pokazal na sredino.

V drugem polčasu sta imeli obe ekipi kar nekaj priložnosti (najlepšo Ivan Posavec v izdihljajih srečanja), a zadetkov nismo videli. Smo pa trčenje Posavca z vratarjem domačih Matevžom Vidovškom. Ta je zaradi pretresa možganov v 80. minuti potreboval menjavo, gledalci so bili zavoljo poškodovane ljubljanske “hobotnice” priča kar šestminutnemu sodnikovemu dodatku.

Zmaje so po koncu srečanja zaradi nepopolnega izkupička pričakali glasni žvižgi njihovih najzvestejših pristašev, skupine Green Dragons.

Olimpija po reprezentančnem premoru gostuje v Domžalah, Radomlje pa v Kidričevem pri Aluminiju.

Hodžić junak ob Kamniški Bistrici

Domžale so bile v domačem Športnem parku boljši tekmec v vseh statističnih kategorijah, svojo premoč na igrišču pa so kronale v 42. minuti. Najprej je Danijel Šturm z izjemnim strelom iz roba kazenskega prostora zadel prečko, do odbite žoge pa je na spektakularen način prišel Nermin Hodžić. S škarjicami je namreč zadel mrežo gostov in poskrbel za izid prvega polčasa. Isti igralec se je po podaji s kota med strelce vpisal še v 69. minuti, v 85. minuti pa je tri točke rumene družine z lepim strelom z roba kazenskega prostora potrdil Jošt Pišek. Domžale so prišle do jubilejne 200. zmage v slovenski prvi ligi, Rogaška pa prvič v tej sezoni ni dosegla zadetka.

Zmagovita vrnitev Šimundže

Maribor je Muro pričakal z novim trenerjem, strategom, ki je v prejšnjih letih skrbel tudi za največje uspehe črno-belih. Ante Šimundža ni veliko posegal v ekipo, namesto kaznovanega Marka Božića je začel El Hilel Soudani, namesto Marina Laušića pa Andraž Žinič.

V kadru je bil spet tudi Josip Iličić, ki ga je prejšnji strateg Damir krznar postavil “na hladno”, ter je igral od 65. minute. Takrat je Maribor že vodil s končnih 3:1 in tako popravil vtis z zadnjih tekem, saj je pred tem imel štiri poraze na petih obračunih. Zdaj je četrti na lestvici, Mura pa šesta.

Marcel Lorber v drugem polčasu zapečatil usodo Mure:

Bravo namučil Celjane, a vseeno klonil

Celjani nadaljujejo z uspešnimi predstavami v slovenskem prvenstvu. V 12. krogu so vpisali še osmo zmago, potem ko so bili doma boljši od Brava.

Grofi so mrežo Ljubljančanov načeli že v prvi minuti, ko je zadel Aljoša Matko, nato pa močno padli v igri in gostom dovolili, da so prek Jakoslava Stankovića izenačili v 44. minuti.

Za odtenek boljšo predstavo je vodilna ekipa lige prikazala v drugem delu, svojo premoč pa kronala v 50. minuti, ko je najstrožjo kazen za končnih 2:1 uspešno izvedel Luka Bobičanec.

Zmago Celja je nekoliko pokvarila poškodba njihovega prvega strelca Matka, ki je igrišče zapustil v 59. minuti.