PLT: Olimpija zapravila lepo priložnost, tekma v Domžalah odpovedana

Nogomet 10. Mar 202420:15 > 20:24 2 komentarja
Olimpija Mura
Olimpija Mursko Soboto zapušča z zgolj točko. FOTO: Jure Banfi.

Olimpija ni izkoristila priložnosti, da bi se vodilnemu Celju, ki je včeraj z 1:1 remiziral proti Mariboru, približala na pet točk zaostanka. V Murski Soboti je proti Muri remizirala z 1:1. Rogaška je danes dobila pomembno tekmo v boju za obstanek, z 1:0 je premagala Radomlje. Zvečer bi se morala v zadnji tekmi 25. kroga Prve lige Telemach pomeriti Domžale in Koper, a je bila tekma zaradi dežja odpovedana.

Olimpija je bila v Murski Soboti boljši nasprotnik, a bila velik del tekme v zaostanku. Že po dveh minutah igre je namreč Muro v vodstvo po hitrem protinapadu popeljal Robert Čakš.

Do izenačenja so Ljubljančani, ki branijo prvenstveni naslov, prišli že na začetku drugega polčasa. V 50. minuti je za evrogol po strelu s 25 metrov poskrbel Litovec Justas Lasickas. Olimpija je do konca tekme pritiskala za zmago, a si večjih priložnosti ni priigrala.

Zoran Zeljković na klopi Olimpije je po remiju proti Celju v prvenstvu v zadnjem krogu in bolečem pokalnem izpadu sredi tedna proti Kopru še tretjič v nizu ostal brez zmage, medtem ko na sploh prvo prvoligaško zmago čaka tudi trener Mure Tonči Žlogar, ki zdaj ni zmagal še na 15. tekmi v prvi slovenski ligi v vlogi trenerja (pred tem je med prvoligaši vodil kranjski Triglav).

Slatničani darilo zagrabili z obema rokama

V Rogaški Slatini nismo videli veliko priložnosti. Eno največjih je še pred odmorom po veliki napaki gostov pri izvajanju avta izkoristil Alen Korošec, ki je zadel med nogama vratarja Radomelj po protinapadu. Slatničani so tako vpisali izjemno pomembne tri točke v neposrednem obračunu za obstanek. Rogaška ima zdaj 22 točk, eno več od današnjega tekmeca.

Delitev točk na štajerskem derbiju

Derbi kroga je bil odigran v Celju, kjer so grofje gostili Maribor. Tekma je že na uvodu ponudila s številnimi priložnostmi, a sta ekipi na odmor odšli ob izidu 0:0. Mreži sta se naposled zatresli v nadaljevanju. Domače je najprej v vodstvo v 49. minuti popeljal Aljoša Matko, končni izid 1:1 pa je šest minut pred iztekom rednega dela postavil Sven Šoštarič Karić, ki je danes razpoloženega vratarja Matjaža Rozmana premagal z glavo.

Srečni Aluminij izvlekel točko v Šiški

Uvodni obračun 25. kroga Prve lige Telemach med Bravom in Aluminijem se je končal brez zadetkov, a z osvojeno točko so bržkone lahko bolj zadovoljni Kidričani. Ti so se večji del tekme branili, na pomoč pa jim je priskočila tudi sreča. Šiškarji so namreč kar štirikrat zatresli okvir vrat, najlepšo priložnost pa zapravili v 50. minuti, ko je Matej Poplatnik iz najstrožje kazni zadel vratnico.