Olimpija iz Murske Sobote brez tistega, po kar je prišla

Nogomet 10. Mar 202417:05 0 komentarjev
Navijači Olimpije v Fazaneriji. FOTO: Jure Banfi.

Nogometaši Mure in Olimpije so se v 25. krogu lige Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Nogometaši Olimpije so drugič zaporedoma razočarali zveste navijače, Mura pa je pod vodstvom novega trenerja Tončija Žlogarja še drugič v nekaj dneh izpolnila cilj. Danes je osvojila pomembno točko in tako dopolnila preboj v četrtfinale pokala, Ljubljančani, ki so v četrtek izpadli iz pokalnega tekmovanja, pa so zapravili priložnost, da bi se vodilnemu Celju približali na pet točk.

Sobočani so povedli že v 2. minuti, glavni akter pa je bil Robert Čakš. Najprej je naredil prekršek nad branilcem Olimpije Ahmetom Muhamedbegović, ki je obležal na tleh, le nekaj trenutkov za tem pa je Čakš dobil žogo v protinapadu – Muhamedbegović je še vedno ležal na zelenici, bil hitrejši od obrambe gostov in v drugem poskusu žogo poslal v mrežo.

V nadaljevanju prvega polčasa so imeli domači več od igre, izrazitih priložnosti pa ni bilo veliko. Mura bi lahko zadela v 19. minuti, ko je z glavo udaril Filippo Tripi, a je obramba Olimpije žogo odbila v kot, Ljubljančani pa so bili najbližje zadetku ob prostem strelu Jorgeja Silve (25. minuta), ko je žoga za las zletela mimo vrat.

Izenačenje je sledilo na začetku drugega dela. Justas Lasickas je z več kot 25 metrov sprožil natančen in močan strel, ki ga domači čuvaj mreže Florijan Raduha ni uspel ustaviti.

Je pa bil domači vratar na pravem mestu vse do konca tekme. Pri poskusu Ivana Posaveca ni imel veliko dela, saj Hrvat ni dobro zadel žoge, odlično pa je posredoval ob strelu Raula Florucza.

V 90. minuti bi lahko Mura prišla do vseh treh točk, vendar je poskus Klemna Pucka zletel mimo vratnice.

V naslednjem krogu sredi tedna bo Mura gostila Bravo Kostel (14.45), Olimpija pa bo tekmo z Mariborom igrala šele sredi aprila.

Mura – Olimpija 1:1 (1:0)

Stadion Fazanerija, sodniki: Jug, Žunič, Vidali.

Strelca: 1:0 Čakš (2.), 1:1 Lasickas (50.).

Mura: Raduha, Kous (od 57. Trontelj), Proleta, Sadriu, Pucko, Tripi, Kurtović, Antolin (od 74. Turudija), Nuhanović, Lamy (od 74. Kasalo), Čakš (od 57. Maroša).
Olimpija: Pintol, Silva, Ratnik, Muhamedbegović, Lasickas, Agba (od 66. Posavec), Doffo, Florucz (od 82. Boultam), Elšnik, Brest (od 66. Motika), Schwaizer (od 73. Durdov).

Rumeni kartoni: Silva, Lasickas, Ratnik.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME!

89. minuta: Olimpija je pritiskala za vodilni gol v zadnjih minutah, a pustila nekaj prostora v obrambi, kar bi Mura skorajda izkoristila. V priložnosti je bil po protinapadu Klemen Pucko, ki pa na srečo gostov ni zadel.

72. minuta: Po preigravanju Nemanje Motike je pred golom Mure z atraktivnim strelom, “škarjicami”, poskusil Ivan Posavec, ki pa žoge ni najbolje zadel, tako da vratar Prekmurcev z njegovim strelom ni imel težav.

GOOOL!!! Olimpija je ekspresno na začetku drugega polčasa prišla do izenačenja. Po strelu z več kot 25 metrov je v 50. minuti za izenačenje na 1:1 poskrbel Justas Lasickas.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

44. minuta: Olimpija je začela pritiskati za izenačenje. Zdaj je do strela v kazenskem prostoru Mure prišel kapetan gostov Timi Max Elšnik, a se je z obrambo izkazal Florjan Raduha v domačih vratih.

42. minuta: Do strela v kazenskem prostoru Mure je prišel Agustin Doffo, ki pa je za las zgrešil gol.

19. minuta: Mura je imela priložnost za povišanje vodstva. Po kotu je do strela z glavo pred golom Olimpije prišel Filippo Tripi, toda z izjemno obrambo se je izkazal Denis Pintol med vratnicama gostov.

GOOOL!!! Po protinapadu je Mura že v drugi minuti tekme prešla v vodstvo, v vodstvo je Prekmurce popeljal Robert Čakš. Prav ta nogometaš Mure pa je malo pred tem naredil prekršek nad branilcem Olimpije Ahmet Muhamedbegović, ki pa ga sodnik ni videl.