PLT: Olimpiji prvi večni derbi sezone (VIDEO)

Nogomet 16. Sep 202319:22 > 19:37 0 komentarjev

Olimpija je dobila prvi večni derbi v novi sezoni Prve lige Telemach. Ljubljančani so večne tekmece v Stožicah premagali z 2:1 (1:0). Osmi krog sta sicer odprla Aluminij in Rogaška, ki je vpisala prvo zmago v sezoni (2:1). Obračun med Muro in Bravom se je končal brez zmagovalca (1:1). V nedeljo je na sporedu še tekma med Radomljami in Domžalami ter Koprom in Celjem.

Nogometaši Olimpije so v 8. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor z 2:1 (1:0). Zmaje je v 34. minuti v vodstvo popeljal Rui Pedro, njihovo vodstvo pa je v drugem polčasu povišal Marcel Ratnik (65.). Mariborčani so odgovorili  v 69. minuti prek Marina Laušića in znižali izid, a do točke in morebitnega izenačenja jim ni uspelo priti. Olimpija bo v 9. krogu prihodnjo soboto gostovala pri Bravu, Maribor pa bo dan pozneje gostil Koper.

Remi Mure in Brava

Črno-beli so prvič zaigrali pod vodstvom novega trenerja Vladimirja Vermezovića.

Šok terapija je prinesla delitev točk, a je domače danes presekala izključitev enega izmed nogometašev v 11. minuti, potem ko so Muraši že po nekaj minutah povedli.

V polno je že po sedmih minutah meril Roko Jurišić, potem pa je kakšnih pet minut kasneje VAR služba ocenila, da je bil Leard Sadriu pregrob, ko je želel ovirati prodor Mateja Poplatnika. Ta je tekel proti golu, branilec Prekmurcev pa ga je ravno toliko oviral, da je napadalec Šiškarjev padel in gostom priigral številčno prednost.

Bravo je dolgo lomil odpor domačih in obrambo “zlomil” v zadnjih petnajstih minutah srečanja, ko je zadel Luka Štor.

Rogaška zablestela

Nogometaši Rogaške so se razveselili prve zmage v letošnji sezoni Prve lige Telemach. Priigrali so si jo na gostovanju v Kidričevem, kjer so po sijajnem vstopu v tekmo prek Vica Miljanića povedli po vsega dveh minutah igre. Nedolgo za tem, le 12 minut pozneje, so vodstvo še povišali, potem ko je svoj prvoligaški prvenec vpisal Nejc Gradišar. Danes bleda zasedba Aluminija je izid uspela znižati šele v 76. minuti po golu Poljaka Daniela Skibe, ki je tudi postavil končni izid obračuna.

Domžale na domačem stadionu kot gost

Nedeljski del sporeda bosta ob 15. uri z mestnim obračunom odprla Radomlje in Domžale. V Športnem parku ob Kamniški Bistrici bo rumena družina tokrat v vlogi gosta, saj bodo domačini Radomljani. Tudi domžalski spopad bo tekma sosedov na lestvici, s katero pa v nobenem od obeh klubov ne pogledujejo preveč radi. Domžale so sedme s petimi točkami, eno manj pa imajo na devetem mestu Radomlje. Kdo bo višje po osmem krogu?

Domžale

Bo Riera nadaljeval izjemen niz?

Pester konec tedna bosta s še enim derbijem zaključila Koper in Celje. Primorci so s tekmo manj pri dvanajstih točkah, edini poraz do zdaj jim je prizadejala Mura. Še bolj prepričljivi pa so Celjani, v očeh mnogih prvi favoriti za naslov prvaka. Izbranci Alberta Riere so si edini kiks privoščili v prvem krogu proti Aluminiju (remi z 2:2), vse od takrat pa delujejo zelo suvereno, zato jim vloga favorita pripada tudi pred potjo na Obalo. Jo bodo upravičili?