Aldair prebudil Olimpijo, Nukić dokončal posel v Domžalah

Nogomet 25. Avg 202119:00 > 21:42 0 komentarjev
Veselje Olimpije v Domžalah.

Nogometaši Olimpije so v Domžalah vendarle pokazali boljšo predstavo in se veselili zmage z 2:0. Do 41. minute so sicer igrali v krču, ko so iz prve priložnosti zatresli mrežo pa zaigrali precej bolj sproščeno. Zmago je v 88. minuti potrdil Mustafa Nukić.

Nogometaši Olimpije so tudi v prvem polčasu tekme v domžalskem športnem parku prikazali bledo predstavo. Nevarnejši so bili domači, ki pa so večinoma pretili z razdalje in niso resneje ogrozili gostujočega gola.

Zaspano nogometno partijo v Domžalah je v 41. minuti prebudil Aldair, ki je zadel po lepi podaji Tomislava Tomića. Srbski vezist se je v bližini bele točke obrnil in našel vtekajočega 29-letnega krilnega napadalca, ta pa je z močnim strelom pod prečko matiral Ajdina Mulalića.

Aldair je Olimpijo popeljal v vodstvo.

Nukić kronal premoč

Zmaji so v drugem polčasu zaigrali kot prerojeni in bi lahko v domačo mrežo pospravili še precej več žog, a bili v zaključkih preveč nezbrani. Tako so po vrsti priložnosti zapravljali Aldair, Mustafa Nukić in Almedin Ziljkić.

Naposled je Ljubljančanom tretjo zmago sezone v Prvi ligi Telemach zagotovil Nukić, ki je v 88. minuti le kronal premoč gostov in zadel po strelu iz obrata.

Olimpija je z zmago skočila na četrto mesto lestvice in je pri 10 točkah. Za vodilnim Koprom, ki ima tudi tekmo manj, zaostaja za tri točke. Domžalčani medtem ostajajo pri skromnih štirih točkah, kolikor so jih na dnu lestvice zbrali še nogometaši Aluminija in Celja.

Domžale – Olimpija 0:2 (0:1)

Športni part Domžale, glavni sodnik: Matej Jug.
Strelca: 0:1 Aldair 41., 0:2 Nukić 88.

KONEC TEKME!

88. minuta: GOOOL! 0:2! Nukić je po številnih zapravljenih priložnostih le našel pot do mreže in potrdil zmago Olimpije v Domžalah. Zadel je iz obrata po asistenci Tomića, ki je podal za oba gola gostov.

83. minuta: Nukić se je po napaki domače obrambe, ko je bil nespreten Karič, znašel v novi priložnosti, a tudi tokrat ni zadel. Olimpija se igra z ognjem, se jim bo maščevalo vse zapravljeno?

73. minuta: Dvojna priložnost za zmaje splavala po vodi! Aldair je zaposlil Ziljkića, ta prišel do strela, a se je Mulalić izkazal z obrambo. Žoga se je odbila do Nukića, Mulalić je posredoval, a žoga bi končala v mreži, vendar se je z izbijanjem na golovi črti izkazal Šoštarič Karič.

65. minuta: Še tretja velika priložnost za zmaje v drugem polčasu! Ponudilo se jim je veliko prostora v protinapadu, do strela je nekoliko z desne prišel Aldair, a meril malce mimo oddaljenejše vratnice.

62. minuta: Velika priložnost za Olimpijo! Po podaji Sešlarja se je povsem sam pred domačim golom znašel Nukić, a je odlično posredoval Mulalić.

56. minuta: Po podaji s kota je žoga prišla do Klemenčiča, a ga nekoliko presenetila, tako ni uspel resneje ogroziti gostov.

48. minuta: V drugem polčasu so prvi zapretili gostje. Po lepi podaji Aldairja je močno streljal Sešlar, a meril preveč po sredini gola.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

44. minuta: Domžalčani bi lahko še pred odmorom izenačili. Žoga je padla na nogo Kaita, medtem ko je bil Vidmar v slabem položaju, a vezist domačih je meril mimo gola.

41. minuta: GOOOL! 0:1! Olimpija je iz praktično prve resne akcije na dvoboju povedla. Z leve je predložek v kazenski prostor poslal Pavlović, tam našel Tomića, ki se je obrnil in podal do Aldairja, ta pa z močnim strelom pod prečko premagal nemočnega Mulalića.

22. minuta: Še en poizkus domačih. S prostega strela je sprožil Ibričić, vendar je bil udarec premalo močan, da bi ugnal gostujočega vratarja.

19. minuta: Z desne strani je predložek poslal Kait in skoraj nehote presenetil Vidmarja, ki pa je vendarle ukrotil žogo.

9. minuta: Prvi so zapretili domači, potem ko je z ogromne razdalje, kakšnih 35 metrov, močno streljal Husmani. Vidmar je žogo odbil čez gol.