Radomljani dokazali, da ne igrajo le proti Mariboru

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 32. krogu Prve lige Telemach v Domžalah premagali Muro s 3:2 (2:0) in pokazali, da niso motivirani le na tekmi proti Mariboru, pri katerem so pretekli konec tedna v Ljudskem vrtu osvojili točko (0:0)

Sobočani so bili v 13. minuti blizu vodilnemu zadetku, ko je Mihael Klepač sprožil z leve strani kazenskega prostora in zadel prečko. Toda pet minut pozneje so domači povedli, svoj šesti gol sezone je dosegel Ivan Šarić, potem ko je po podaji Vicka Ševelja z leve strani prišel pred svojega čuvaja Amarja Beganovića in z glavo matiral Marka Zalokarja.

V 29. minuti so Prekmurci, ki so narekovali ritem, še drugič na tekmi zadeli prečko, takrat je sprožil Mirlind Daku, žogo pa je pred vrati v okvir vrat preusmeril Mateo Mužek. Tri minute zatem so se domači, ki so pritiskali v teh trenutkih, veselili novega zadetka, iz osrčja kazenskega prostora ga je po Šarićevi podaji dosegel Sandi Nuhanović, ki pa je dokončno lahko proslavil gol šele po dobrih treh minutah, saj so sodniki pregledovali posnetek zaradi domnevnega prepovedanega položaja Tomislava Mrkonjića.

Prekrasen zadetek Mrkonjića:

Prekmurci so se vrnili v igro v 49. minuti, ko je po levi strani prodrl Mihael Klepač in podal pred gol, kjer je Daku osamljen z glavo zmanjšal zaostanek. Mura je še naprej iskala izenačenje, dvakrat še zgrešila cilj, do enega strela z glavo pa so prišli tudi domači, a tudi ta ni bil posebej nevaren.

Pozneje so domači uspešno in pravočasno preprečevali akcije gostov, še več, v 85. minuti so izvedli hiter napad, ki ga je z lepim strelom z roba kazenskega prostora učinkovito končal Mrkonjić. Žogo je za svoj sedmi gol sezone poslal pod prečko v desni zgornji kot tekmečevih vrat. V sodniškem dodatku je Tio Cipot le še kozmetično popravil končni izid, ko je iz bližine unovčil podajo z desne strani.

Radomlje bodo v 33. krogu v soboto gostovale v Sežani, Mura pa dan prej v Celju.

Kalcer Radomlje – Mura 3:2 (2:0)

Športni park, sodniki: Matoša, Žunič, Mikača.

Strelci: 1:0 Šarić (18.), 2:0 Nuhanović (32.), 2:1 Daku (49.), 3:1 Mrkonjić (85.), 3:2 T. Cipot (94.).

Kalcer: Šugić, Ševelj, Guček, Mužek, Primc (od 71. Rugašević), Zabukovnik, Bumbu (od 61. Ćalušić), Nuhanović (od 71. Jazbec), Cerar (od 61. Prohouly), Šarić (od 77. Čuić), Mrkonjić.

Mura: Zalokar, Pucko (od 69. Šturm), Karamarko, Gorenc, Beganović (od 46. T. Cipot), Maruško (od 78. Ouro), Bobičanec, Horvat, Klepač, Kous, Daku.

Rumeni karton: Primc.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Domžalah:

Konec tekme v Domžalah!

90. minuta: GOOOL 3:2! Globoko v sodnikovem dodatku je poraz ublažil Tio Cipot, a za vsaj točko v Domžalah je na koncu zmanjkalo časa.

Zadetek Cipota:

85. minuta: GOOOL! 3:1! Izjemen zadetek Radomelj. Po izjemen prodoru in strelu je usodo Mure zapečatil Tomislav Mrkonjić. Zalokar je strel Hrvata pod prečko pospremil le z očmi.

Zadetek Mrkonjića:

54. minuta: Mura je spet zapretila. Naprej je poskušal Klepač, njegov poskus so domači blokirali, žoga je prišla do Maruško, ki je prav tako nevarno sprožil, a je žogo poslal malce preko vrat Radomelj.

49. minuta: GOOOL! 2:1! Mura je takoj na začetku udarila in znižala izid. Po lepem prodoru  Klepača je v polno z glavo zadel Daku!

Zadetek Dakuja:

Konec drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

36. minuta: GOOOL! 2:0! Po drugi prečki Mure so Radomljani zadeli še drugič. V polno je meril Sandi Nuhanović, ki pa se kar nekaj minuti ni mogel veseliti. Sodniki so najprej zadetek razveljavili, VAR pa je po dolgem ogledu potrdil, da prepovedanega položaja ni bilo in zadetek priznal.

Zadetek Nuhanovića:

29. minuta: Nova prečka Mure! Prekmurci so bili blizu izenačenja, a zopet jim je sreča obrnila hrbet. Po strelu Dakuja je žoga zadela še Primca in jo preusmeril v prečko. Radomljani so zadržali prednost zadetka, Muraši pa so se prijeli za glavo.

Še druga prečka Mure:

18. minuta: GOOOL! 1:0! Strelec Ivan Šarić! Po lepi podaji Ševlja je hrvaški napadalec prehitel branilca Beganovića in z glavo premagal Zalokarja, ki je bil povsem brez moči.

Zadetek Šarića:

13. minuta: Prva velika priložnost na tekmi. Daku je po preigravanju našel Kousa, ki pa je z močnim strelom zadel le prečko. Veliko sreče za Radomlje.

Prečka Kousa:

Začetek tekme v Domžalah!

Začetni postavi:

#social-embed_0

#social-embed_1

Sobotno nogometno dogajanje se zaključuje v Domžalah, kjer Radomljani gostijo Muro. Nermin Bašić je v prejšnjem krogu dokazal, da je lahko njegova sicer precej napadalno naravnana zasedba tudi pragmatična, zanimivo pa bo videti ali se bo odzval na izziv mariborskega stratega Radovana Karanovića, ki ga je po remiju v Ljudskem vrtu izzval, naj vedno igra tako zaprto. A “čiste mreže” niso nobena neznanka mlinarjev, v drugem delu sezone so tekmo brez prejetih zadetka končali kar šestkrat.

Radomljani so na zadnji medsebojni tekmi presenetili Muro in na Fazaneriji slavili z 2:0.

Pri Muri so med tednom z veseljem pospremili zmago Kopra v pokalnem tekmovanju, kar pomeni, da bi lahko bilo za evropsko vozovnico dovolj tudi četrto mesto v Prvi ligi Telemach. A prepričani smo, da so črno-beli osredotočeni predvsem nase, v tekmo vstopajo na krilih dveh zaporednih zmag, še vedno dobro deluje predvsem napadalni trojček Horvat-Bobičanec-Daku. Damir Čontala je pred tekmo opozoril na to, da znajo mlinarji po potrebi prilagoditi svoj način igre in je zagotovo pripravljen na vse taktične različice nasprotnika.