Radomljani po zasuku skoraj šokirali Maribor (VIDEO)

Nogomet 11. Dec 202319:49 0 komentarjev
NK Radomlje NK Maribor

Nogometaši Kalcerja Radomelj in Maribora so se so v tekmi 19. kroga Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:2).

Za Maribor se je med vratnici po prestani kazni vrnil Ažbe Jug, prvič po oktobru pa je bil v začetni postavi tudi Josip Iličić.

Začetek tekme je pripadel gostom. Ti so že prvo konkretno akcijo spremenili v zadetek, Mark Strajnar je podal z leve strani na drugo vratnico, kjer je neodločnost domače obrambe izkoristil Hilal Soudani in z nekaj metrov zadel za 1:0. Nekaj minut zatem je po strelu Arnela Jakupovića od daleč domači vratar Luka Baš žogo še preusmeril v prečko in kot.

A kmalu je moral še enkrat ponjo v svojo mrežo. Jan Repas je s podajo v kazenskem prostoru našel Marka Kolarja, ta pa je iz obrata s kakšnih 14 metrov meril dovolj natančno za povišanje vodstva.

Radomljani so od povsem podrejenega položaja do konca polčasa vendarle prišli do nekaj priložnosti. V 41. minuti pa je po podaji Stipa Markovića Madžid Šošić zadel s kakšnih šestih metrov. Gol so sodniki sprva zaradi prepovedanega položaja razveljavili, po posredovanju Vara pa priznali.

Le nekaj minut zatem bi lahko domača zasedba celo izenačila; Jug je nespretno poslal žogo v igro, do nje so prišli domači, a se je po strelu Nina Kukovca Jug izkazal in popravil napako.

Na začetku drugega dela sta imela priložnosti Kolar pri Mariboru in Caio Cruz pri domačih, poskusil pa je tudi Iličić od daleč, a je žoga končala tik ob vratnici.

Od 64. minute pa so gostje igrali le z desetimi. Po ostrem prekršku Andraža Žiniča nad Cruzom je sprva sodnik pokazal rumeni karton, po ogledu posnetka pa ga je preklical in podelil rdečega.

Terenske premoči domači sprva niso izkoristili, imeli so dve polpriložnosti, potem pa je Šošić v 77. minuti pobegnil obrambi tekmecev po levi strani in nato spretno poslal žogo tik ob vratnici na desno stran za 2:2.

Dejan Vokić zapravil dve izjemni priložnosti:

V končnici tekme so Radomljani silovito pritisnili in bili zelo blizu zmagi. V 90. minuti in nato v sodnikovem dodatku je imel najprej priložnost za tretji gol Šošić, žoga je končala tik ob vratnici, potem pa dvakrat iz neposredne bližine še Dejan Vokić, a mu je oba poskusa ubranil Jug ter tako rešil točko Maribora.

V naslednjem krogu bodo nogometaši iz Radomelj 16. decembra gostovali v Kopru, Mariborčani pa bodo ta dan gostili Aluminij.

Kalcer Radomlje – Maribor 2:2 (1:2)

Športni park Domžale, sodniki: Halilović, Mežnar, Burjan.

Strelci: 0:1 Soudani (7.), 0:2 Kolar (18.), 1:2 Šošić (43.), 2:2 Šošić (77.).

Kalcer Radomlje: Baš, Posavac (od 81. Jazbec), Korun, Prpić, Marković, Nuhanović, Nlandu (od 81. Pogačar), Vokić, Šošić, Caio Cruz (od 86. Babić), Kukovec (od 86. Krolo).

Maribor: Jug, Žinič, Uskoković, Šoštarič Karič, Strajnar, Vrhovec (od 80. Božić), Repas, Soudani (od 80. Lorber), Iličić (od 80. Castro), Kolar (od 72. Čuk), Jakupović (od 65. Guerrico).

Rumena kartona: Vokić; Vrhovec.
Rdeč karton: Žinič (64.).

Potek srečanja v Domžalah!

Konec tekme!

95. minuta: Spet Vokić in nova smrtna priložnost, a tudi te ni izkoristil. Ponovno se je izkazal Jug, ki je bil na koncu velik junak Maribora!

94. minuta: Kakšna priložnost! Radomljani so imeli strel za šah mat, a je Vokić z glavo z neposredne bližine zadel Juga in čudežno je ostalo pri 2:2!

90. minuta: Radomljani napadajo! Poskušal je Krolo, preusmeril Šošić, žoga je švignila ob levi vratnici. Veliko sreče za goste, ki za zdaj držijo točko v Domžalah!

77. minuta: GOOOL! 2:2! Radomljani so hitro izkoristili igro z igralcem več, v 77. minuti je v polno z desnico meril vroči Madžid Šošić! Po podaji prek celotnega igrišča Posavca je napadalec Radomelj žogo lepo sprejel, nato pa mojstrsko ukanil še Juga!

64. minuta: Rdeči karton! Rdeči karton! Žinić je najprej po startu s podplatom nad Da Cruzom prejel rumeni karton, nato pa je po posredovanju VAR sodnik Haliović branilcu Maribora pokazal rdeči karton! Šimundža je takoj reagiral, namesto Jakupovića je v igro poslal Guerrica, ki bo zavzel mesto ob desni stranski črti.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

45. minuta: Velika napaka Juga. Po slabi podaji vijoličnega vratarja, je žogo ukradel N’Landu ter jo odbil do Kukovca, ki je z odmerjenim strelom skušal ukaniti Juga, a se ta ni dal ter popravil svojo veliko napako. Radomljani bi lahko v nekaj minutah tekmo povsem obrnili na glavo, a gostje so imeli tudi nekaj sreče.

41. minuta: GOOOOL! 1:2! Radomljani so nazaj! Po podaji s kota je proti vratom Maribora močno udaril Marković, odbitek od mariborskega bloka pa je prišel do Sošića, ki je brez težav premagal Juga.  Sodniki so naprej razveljavili zadetek zaradi prepovedanega položaja, VAR pa je ugotovil, da kršitve ni bilo in zadetek domačih je bil priznan.

29. minuta: Luka Baš je bil ponovno na delu. Z velike razdalje je poskušal Jojo Iličić, a se domači vratar ni dal!

20. minuta: Gostje iz Maribora so imeli novo izjemno priložnost. Tokrat je bil v vlogi podajalca Iličić, a Soudani prekrasne podaje ni izkoristil. Žogo je poslal prek vrat in se prijel za glavo, domači pa so si lahko oddahnili.

18. minuta GOOOL! 0:2! Maribor viša prednost! Po hitro izgubljeni žogi Nuhanovića, je Repas lepo zaposlil Marka Kolarja, ki je po slalomu med obrambo domačih nato še lepo zadel za 2:0!

10. in 11. minuta: Vroče pred vrati Radomelj. Najprej je po strelu Soudanija od odbitka prišel Jakupović, ki je zadel prečko, po udarcu s kota pa je po fliperju v kazenskem prostoru do strela prišel Strajnar, a se je izkazal vratar Luka Baš! V nadaljevanju akcije je poskušal še Šoštarič Karič, a gostitelji so se obranili. Ostalo je pri 1:0 za goste!

7. minuta: GOOOL! 0:1! Po lepi podaji Marka Strajnarja z leve strani je lepo zadel Hilal El Arabi Soudani in goste iz Maribora popeljal v vodstvo!

Začetek tekme v Domžalah!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Zalet mlinarjev se je v zadnjem obdobju popolnoma ustavil in po štirih zaporednih porazih so rumeno-črni znova blizu cone izpada. Na drugi strani vijolice zmage na večnem derbiju niso znale nadgraditi z zmago v Kopru, kar je dodobra razbesnelo trenerja Anteja Šimundžo, ki še vedno intenzivno selekcionira ekipo in razmišlja, kdo bi lahko bil del vijoličaste zasedbe tudi v prihodnje. Kakšne odgovore bo dobil tokrat?