PLT: V Domžalah velik preobrat, Maribor na koncu srečno do točke (VIDEO)

Nogomet 11. Dec 202319:30 > 19:31 1 komentar

Na zadnji tekmi 19. kroga Prve Lige Telemach v Domžalah nismo videli zmagovalca. Maribor je že vodil z 2:0, na koncu pa so z igralcem manj komaj ubranili točko (2:2). Junak Radomelj je bil Madžid Šošić, tragični junak pa nekdanja vijolica Dejan Vokić, ki je imel v sodnikovem dodatku dve smrtni priložnost za zmago, a ju ni izkoristil.

Mariborčani so tekmo v Domžalah začeli izjemno. Po 18. minutah so povedli z 2:0, ko sta zadela Hilal El Arabi Soudani in Marko Kolar. Gostje so imeli še nekaj lepih priložnosti za povišanje prednosti, ko je so Radomljani ob koncu prvega polčasa znižali na 1:2. Po posredovanju VAR je glavni sodnik tekme Denis Halilović ugotovil, da Madžid Šošić res ni bil v prepovedanem položaju in priznal zadetek.

VAR se je oglasil tudi v drugem polčasu. Natančneje v 64. minuti. Po rumenem kartonu Andraža Žinića, so v VOR sobi ugotovili, da je šlo za grob prekršek, nevarno igro. Halilović je temu prikimal in branilca Maribora poslal v slačilnico. Radomljani so številčno priložnost izkoristili v 77. minuti, ko je še drugi zadetek na tekmi dosegel Šošić, za popoln zasuk in vse tri točke pa je zmanjkalo tudi nekaj sreče. Dve izjemni priložnosti je v sodnikovem dodatku zapravil nekdanji član Maribora Dejan Vokić in ostalo je pri delitvi točk.

Mura na Fazaneriji prekinila zmagovalni niz Domžal

Mura je v nedeljo na megleni Fazaneriji premagala Domžale z 1:0 in prekinila zmagovalni niz rumenih, ki so pred tem dobili štiri tekme zapovrstjo. Prekmurcem je tri točke pred domačimi gledalci zagotovil Žan Trontelj, ki je mrežo zatresel v 36. minuti. Mura se je z zmago povzpela na šesto mesto prvenstvene razpredelnice, ki so ga pred tem zasedale prav Domžale.

Olimpija na Bonifiki nadigrala Koper

Olimpija je prepričljivo dobila derbi 19. kroga Prve lige Telemach. Na gostovanju pri Kopru so Ljubljančani zmagali s s 4:2. Zmagovalec je bil sicer odločen že v prvem polčasu, ko je za goste dvakrat zadel Raul Florucz, enkrat pa Marcel Ratnik. V drugem delu je po zadetku Nemanje Motike Olimpija vodila že s 4:0, a sta slab vtis Primorcev nekoliko popravila Nardin Mulahusejnović in Bede Osuji, ki sta bila uspešna iz najstrožje kazni.

Nora tekma v Šiški

Nedeljsko dogajanje se je sicer začelo z izjemno zanimivo tekmo v spodnji Šiški. Obračun preobratov so s 3:2 dobili domači, junak pa je bil znova Matej Poplatnik.

Gol Poplatnika za zmago

Rogaški nista pomagala niti dva zadetka Nejca Gradišarja in ostajajo na zadnjem mestu Prve lige Telemach. Bravo je z zmago vrgel rokavico Mariboru v boju za četrto mesto. V prvem polčasu je bil zaradi reakcije ob robu igrišča izključen trener Rogaške Oskar Drobne.

Celje v tretjem poizkusu vendarle strlo Aluminij

Edino sobotno tekmo so v Kidričevem bolje začeli domačini, ki so zatresli celo okvir gola, a neizkoriščeno priložnost so na drugi strani kaznovali Celjani, ki so v roku dveh minut zabili dvakrat. Najprej je bil uspešen Gregor Bajde v 32. minuti, v 34. je zadel še Damjan Vuklišević. V drugem polčasu je prednost povišal Mark Zabukovnik s fantastičnim strelom z razdalje.

Aluminij je tik pred koncem tekme uspel znižati rezultat na 3:1. Natančen je bil Tin Martić.

Celjani so na tretji tekmi proti Aluminiju v letošnji sezoni prvič zmagali. V prvem krogu se je tekma v Kidričevem končala z 2:2, v Celju pa so Šumarji slavili s 3:1.