Radomlje v lokalnem derbiju precej boljše od Domžal (VIDEO)

Nogomet 13. Mar 202421:26 1 komentar

Nogometaši Kalcer Radomelj so v 26. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale z 2:0 (0:0).

Potem ko so nogometaši Kalcer Radomelj prejšnji teden senzacionalno izločili Maribor v pokalu Pivovarne Union, so v 26. krogu Prve lige Telemach zabeležili še prvo zmago v zadnjih šestih krogih. V občinskem derbiju so zasluženo premagali Domžale z 2:0.

S tem so še dodatno zapletli položaj na dnu razpredelnice, saj zdaj le tri točke loči pet moštev. Radomljani so zadnji s 24 točkami, eno več imata Rogaška in Aluminij, Domžale so pri 26, Mura, ki ima sicer dve tekmi manj, pa pri 27. Do konca prvenstva je še deset krogov.

Radomljani so bili že v prvem polčasu bistveno boljša ekipa na terenu Športnega parka ob Kamniški Bistrici. Prvo res zrelo priložnost so zapravili v 6. minuti, ko je vratar Domžal Lovro Štubljar čudežno ubranil strel Dejana Vokić iz neposredne bližine.

Priložnosti za Radomlje so se nato kar vrstile, tako da je bilo že po pol ure igre jasno, da je vratar Štubljar glavni kandidat za naziv igralca tekme. V prvem polčasu je ustavil štiri strele v okvir gola in bil nerešljiva uganka za domače igralce.

Odpor Domžal oziroma vratarja Štubljarja je trajal še polovico drugega polčasa. V 69. minuti je mrežo gostov načel Madžid Šošić. Najprej je unovčil natančno podajo Stipa Markovića z leve strani kazenskega prostora in z glavo matiral Štubljarja, pet minut kasneje pa se isti igralec otresel Daniela Offenbacherja, prodrl v kazenski prostor, s strelom z leve strani kazenskega prostora pa še drugič zadel mrežo Domžal.

V 27. krogu bodo Domžale gostile Aluminij (16. 3.), Kalcer Radomlje pa bodo gostovale v Celju (17. 3.).

Radomlje – Domžale 2:0 (0:0)

Šošić 69., 74.

Konec tekme!

74. minuta: GOOOOOL! Šošić znova v polno, potem ko je še enkrat več povsem izpadla obramba Domžal, ki je povsem razglašena in je niti izjemni Štubljar ne more več reševati.

71. minuta: Radomlje bi “morale” voditi že z 2:0, a še enkrat več je bravurozno posredoval Štubljar.

69. minuta: GOOOOL! Končno so Radomljani kronali premoč, Šošić te priložnosti iz neposredne bližine ni zapravil.

68. minuta: Še ena akcija mlinarjev je splavala po vodi. Šošić je streljal iz zelo nevarnega položaja, a znova je bil na mestu Štubljar.

46. minuta: Neverjetno, po le 15 sekundah drugega polčasa je Cruz sam pritekel pred gol Domžal, a ga je Štubljar dovolj oviral, da je nato iz težkega položaja sprožil prepozno, žogo je obramba “gostov” odbila na črti.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa! Precej bližje golu so bile Radomlje, a Štubljar je bil v prvem delu nepremagljiv. V strelih 11:4 za Radomlje, 4:2 v okvir.

45. minuta: Domžalčani s strelom v okvir, ki sicer ni resneje ogrozil Velića.

31. minuta: Še naprej ostaja Štubljar najbolj zaposleni nogometaš na igrišču. Tokrat je lepo obranil poskus po tleh na bližnjo vratnico.

8. minuta: Štubljar znova na delu, tokrat je dobro odbil poskus s prostega strela.

6. minuta: Izjemna priložnost za Radomlje, a so se nogometaši rumene družine z zadnjimi močmi rešili. Z obrambo se je izkazal Štubljar, ki ima na začetku veliko dela.