Rožman: Okrepiti moramo obrambo, sredino, napad…

Nogomet 23. Maj 20217:00 > 9:24 0 komentarjev
Jure Banfi

Tako blizu, a na koncu znova tako daleč. Drugič v zadnjih štirih sezona je Maribor osvojil enako število točk kot prvak, a na koncu ostal brez naslova.

Vijoličasti so imeli pred zadnjo tekmo sezone vse v svojih rokah. Za 16. naslov so potrebovali samo remi z Muro, ki pa je v Ljudskem vrtu prišla do velike zmage s 3:1 in preprečila štajersko ‘čago’. Maribor je tekmo izgubil po slabem drugem polčasu, v katerem je Mura nadigrala tekmeca in zasluženo slavila.

Prvi gol nas je presekal. Porabili smo ogromno energije, da smo prišli do izenačenja. Vedeli smo, da bo Mura v drugem polčasu šla na vse ali nič. Imeli smo situacije, ampak jih nismo izkoristili. Mura je z izjemno akcijo povedla, potem pa več ni bilo moči. Fantom bi čestital za zadnji mesec, sem pa razočaran, ker smo se spravili v dobro situacijo, a manjka pika na i. Pred nami je 14-dnevni odmor, nato pa velik motiv, velik prestopni rok za nas. Upam in verjamem, da bomo v naslednji sezoni od prvega dneva delali tako kot si želimo,” je po grenkem porazu razmišljal Simon Rožman, ki ostaja brez naslova državnega prvaka.

Mariborčani so tekmo začeli dobro in agresivno, a se navkljub temu že v prvem polčasu znašli v zaostanku. Na gol Klemna Šturma so sicer odgovorili tik pred odmorom, zato je marsikdo pričakoval, da bo v drugem delu Maribor letel po igrišču.

Poskušali smo se ob polčasu dogovoriti, da mi nadziramo igro. Vedeli smo, da bo Mura pritisnila in da bomo imeli prostor. Se pa vidi, da nam je zmanjkalo energije, zato smo začeli izpadati ob žogah v globino. Imeli smo veliko prostora za protinapade, ampak po drugem zadetku nam je zmanjkalo energije. S pomočjo navijačev smo poskušali, zahvaljujem se jim za aplavz in za podporo, ljudje so videli, da so se fantje borili. Nič jim ne zamerim, smo pa razočarani.

Zaradi tega poraza bo poletni prestopni rok težji

Maribor bo po izgubljeni bitki za naslov prvaka poleti lovil v uvrstitev v konferenčno ligo. Pred Štajerci je zelo zahtevno poletje. Simon Rožman je po tekmi potrdil, da je devetim igralcem potekla pogodba in da je pred njimi zelo zahteven prestopni rok.

“Devet igralcev je v tem momentu ostalo brez pogodb.”

V zadnjem mesecu se nismo želeli pogovarjati o prihodnosti. Devet igralcev je v tem momentu ostalo brez pogodb. Ne želim o imenih. Želimo imeti svežo, poletno, agresivno ekipo, bo pa prestopni rok glede na trenutno situacijo zelo težek, saj so pričakovanja igralcev glede na njihovo kvaliteto prevelika,” meni Rožman in dodaja, da težavo pri novačenju okrepitev predstavlja tudi dejstvo, da Maribor ne bo igral v kvalifikacijah za ligo prvakov.

Je pa strateg Maribora zelo slikovito odgovoril, kje potrebuje okrepitve: “Branilska vrsta, zvezna vrsta, napadalci, wingerji…

Rožman ceni podporo navijačev

Navkljub zaostanku s 3:1 so mariborski navijači v finišu tekme še vedno glasno navijali in podpirali svoje ljubljence. To se je dotaknilo tako igralcev kot trenerja. S takšno energijo bo Maribor v prihodnje vsekakor zelo nevaren.

Zahvaljujem se vsem navijačem za podporo v finišu. Tudi za aplavz. Tudi pri 3:1 smo slišali konstantno navijanje. Prepoznali so željo in borbenost igralcev. Ni drugega, kot da se jim zahvalim in napovem, da čez 14 dni začnemo z neko novo energijo za novi in boljši Maribor,” obljublja Rožman.

38-letnik je Maribor prevzel konec marca. Vijoličasti so pod njegovim vodstvom za prvim mestom zaostajali že za sedem točk in se nato v predzadnjem krogu po super seriji vrnili na vrh lestvice, na koncu pa vseeno ostali brez naslova. Novinarje je po tekmi zanimalo, če je Mura po njegovem mnenju zasluženo osvojila naslov.

“Poletje bo pokazalo, kakšna je kvaliteta slovenske lige.”

Težko sodim vso sezono, ker sem tukaj dober mesec in pol. Ampak tisti, ki je prvi, si na koncu to zasluži. Gre za maraton od junija do junija. Kakšna pa je kvaliteta prvaka, pa bo pokazalo poletje, ko prihajajo evropske tekme. Cilj vsakega kluba je, da skozi sezono postavi temelje za poletje, mi začenjamo praktično z ničle, bo pa to poletje pokazalo, kakšna je kvaliteta slovenske lige.