Sanjski debi Damirja Krznarja na klopi Celja (VIDEO)

Nogomet 21. Okt 202317:15 0 komentarjev
Celje, Rogaška, PLT

Nogometaši Rogaške so v 13. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 0:4 (0:3).

Vodilno Celje se je po odhodu Alberta Riere predstavilo pod vodstvom Damirja Krznarja. Kljub temu, da gostujoča ekipa dlje časa ne bo mogla računati na prvega strelca Aljošo Matka ter da je od 24. minute igrala z igralcem manj, pa je zanesljivo vpisala novo zmago proti zadnjeuvrščeni Rogaški. Junak tekme je bil Edmilson, ki je dosegel tri gole v prvem polčasu. Celje je prišlo do tretje zaporedne zmage, Rogaška pa do tretjega zaporednega poraza.

Celjani so odločneje začeli, med drugim je nenatančno meril Žan Karničnik, že v sedmi minuti pa so tudi povedli. Po podaji Nina Milića z leve strani je pred vrati sam ostal Edmilson, ki je z glavo brez težav zadel za 1:0.

Pozneje je bilo dogajanje mirnejše, v 22. minuti je s strelom poskusil Luka Bobičanec, vendar iztržil le kot, njegov soigralec Nino Kouter pa je v 24. minuti precej nespametno s prekrškom prekinil protinapad gostov ter si prislužil drugi rumeni in posledično rdeči karton.

V 28. minuti so prvič resneje nase opozorili tudi Slatinčani, ko so po kotu prišli do strela z glavo, vendar je Matjaž Rozman žogo odbil v nov kot. Po njem pa je zgrešil Žan Flis.

Minuto pozneje so gosti kljub igralcu manj podvojili prednost po napaki Žana Benedičiča na sredini igrišča. Najprej je z leve strani kazenskega prostora po podaji Jegorja Pruceva streljal Bobičanec, Vice Baždarić je žogo odbil, a le do Edmilsona, ki jo je brez težav poslal v prazno mrežo za 2:0.

V 42. minuti je z 18 metrov neuspešno streljal Benedičič pri Rogaški, pri Celju pa je ob koncu polčasa zaradi poškodbe moral iz igre Rozman, zamenjal ga je Metod Jurhar.

Zatem je še Julien Lamy poskrbel, da je imel Baždarić spet nekaj dela, ki pa ga je dobro opravil, a le malce zatem je Edmilson dosegel še tretji gol na tekmi in četrtega v sezoni, potem ko je iz bližine žogo z nekoliko sreče pospravil v mrežo ob poskusu odbijanja Roka Pirtovška na golovi črti.

Kmalu po začetku drugega dela so spet poskusili domači, a znova neuspešno. Pričakovano so imeli terensko pobudo, a jim ni uspelo priti do nevarne akcije, tudi Benedičičev strel v 68. minuti ni bil dovolj natančen.

Celjani so brez posebnih težav nadzorovali tekmo, ki ni ponudila več posebej razburljivih trenutkov, nevarnejši so bili celo Celjani s streli od daleč, ki pa tudi razen kotov niso iztržili česa več.

V 87. minuti je sicer Matic Marcius poskusil pri domačih, a tudi on preslabo iz bližine, tako kot na drugi strani Gregor Bajde, ki je izgubil dvoboj ena na ena z Baždarićem v 95. minuti. Je pa minuto pozneje končni izid postavil Lovro Bizjak, potem ko je zadel po protinapadu v praktično prazno mrežo.

Radomljani bodo v 14. krogu prihodnjo nedeljo gostili Muro, Celje pa dva dni prej Domžale.

Rogaška – Celje 0:4 (0:3)

Športni center, sodniki: M. Jug, Žunič, Špur.
Strelca: 0:1 Edmilson (7.), 0:2 Edmilson (29.), 0:3 Edmilson (45+6.), 0:4 Bizjak (90+6.).
Rogaška: Baždarić, Mihalić (od 63. Andrejašič), Kurtović (od 46. Čuić), Rantuša Lampreht, Flis, Pirtovšek, Benedičič (od 75. Kantužer), Majcenić, Korošec (od 58. Marcius), Kregar (od 58. Satchwell), Gradišar.
Celje: Rozman (od 45. Jurhar), Milić, Vuklišević, Zec, Karničnik, Zabukovnik, Kouter, Bobičanec (od 82. Dulca), Prucev (od 82. Bizjak), Lamy (od 46. Svetlin), Edmilson (od 58. Bajde).
Rumeni kartoni: Pirtovšek, Čuić, Satchwell; Kouter.
Rdeči karton: Kouter (24.).

KONEC TEKME!

96. minuta: GOOOL! 4:0 za Celje! Lovro Bizjak je po lepo izpeljani akciji postavil piko na i visoki zmagi Celjanov.

95. minuta: Bajde je ukradel žogo in se otresel branilca Rogaške, s eznašel iz očo v oči z domačim vratarjem, a zelo slabo zaključil.

86. minuta: Jurharja je skušal presenetiti Matic Marcius, a je bil vratar Celja zopet zanesljiv.

81. minuta: Srečo je poskusil Čuić, a je bil njegov strel blokiran.

72. minuta: Po zanimivem prvem polčasu je drugi bistveno manj atraktiven. Igra se odvija na sredini igrišča, priložnosti skorajda ni.

55. minuta: S strani je proti celjskim vratom sprožil Petar Čuić, a streljal naravnost v roke Jurharja.

KONEC PRVEGA POLČASA!

45. minuta: GOOOL! 3:0 za Celje! Globoko v sodnijovem dodatju je Žan Karničnik lepo podal v kazenski prostor, po zmedi pred vrati domačih pa je bil znova najbolj iznajdljiv Brazilec Edmilson, ki je vpisal še tretji gol na tekmi.

45. minuta: Nove težave za Celje. Poškodoval se je vratar Matjaž Rozman, v vratih ga je zamenjal Metod Jurhar.

29. minuta: GOOOL! 2:0 za Celje! Bobičanec je sprožil od daleč, žogo je nato odbil domači vratar Vice Baždarić, a le do nog Edmilsona, ki je povišal vodstvo gostov.

28. minuta: Prvič je moral pri Celjanih resneje posredovati Matjaž Rozman. S sijajno obrambo je zadetek preprečil Antoniu Majceniću.

24. minuta: Po drugem rumenem kartonu mora igrišče zapustiti Nino Kouter, ki je storil nespameten prekršek. Celjani tekmo nadaljujejo z deseterico.

22. minuta: Od daleč je pri Celjanih nevarno streljal Luka Bobičanec, a izsilil le kot.

13. minuta: Proti celjskim vratom je od daleč streljal Žan Flis, vendar meril preslabo.

7. minuta: GOOOL! Celjani so povedli iz prve prave priložnosti na tekmi. Nino Milić je podal v kazenski prostor Rogaške, kjer je bil z glavo uspešen dobro postavljeni Edmilson.

Začetni enajsterici:

Rogaška: Baždarić, Pirtovšek, Mihalić, Kurtović, Rantuša Lampreht, Gradišar, Kregar, Benedičič, Majcenić, Flis, Korošec

Celje: Rozman, Karničnik, Zec, Vuklišević, Milić, Zabukovnik, Bobičanec, Kouter, Lamy, Prutsev, Edmilson

Pred tekmo:

Vodilno Celje bo že na uvodu v 13. krog lahko še povečalo prednost pred zasledovalci. A le če bo uspešno na gostovanju v Rogaški Slatini, kjer ima vsak gost velike težave s trdoživimi novinci v ligi. Damir Krznar je imel na voljo deset dni za spoznavanje in pripravo svoje nove ekipe, ki bo po slovesu Alberta Riere pod posebnim drobnogledom. Dominacija Celja je postavljena pod vprašaj tudi zaradi poškodbe Aljoše Matka. Na drugi strani se je Oskar Drobne s svojimi varovanci povsem v miru pripravljal na prihod vodilne ekipe lige. To bo tekma, na kateri lahko namreč črno-beli samo veliko pridobijo.