PLT: Uspešen krst Zeljkovića na vroči klopi Olimpije (VIDEO)

Nogomet 21. Okt 202322:00 > 22:12 0 komentarjev

Damir Krznar je v 13. krogu z visoko zmago debitiral na klopi Celja. Grofi so gostovali v Rogaški Slatini in z igralcem manj slavili s kar 4:0, Zoran Zeljković pa je z Olimpijo ognjeni krst doživel v Domžalah ter zabeležil zmago z 2:0. V nedeljo Safet Hadžić s Koprom debitira na tekmi v Murski Soboti.

Zoran Zeljković je svoje službovanje pri Olimpiji začel uspešno.

Na deževnem gostovanju v Domžalah je donedavni strateg Kopra vzel tri točke kljub nekaterim odsotnostim. Najbolj sta se na sredini poznala kreator Timi Max Elšnik in “destruktor” Agustin Doffo, a so aktualni prvaki vseeno prišli do pomembne zmage pred četrtkovim evropskim izzivom na Ferskih otokih.

Zmagovalca je odločil padec koncentracije domačih na začetku drugega polčasa, ko je “rumena družina” v razmaku osmih minut prejela dva zadetka. Prvi je bil prava lepotica najboljšega strelca Prve Lige Telemach Ruija Pedra, drugega so si Domžalčani zabili kar sami.

“Vrtec” Dušana Kosića prihodnji konec tedna čaka gostovanje pri vodilnem Celju, zmaje pa domača preizkušnja z Aluminijem.

“Samba” na slatinski zelenici

Nogometaši Celja tudi pod vodstvom novega trenerja Damirja Krznarja nadaljujejo z uspešnimi predstavami. Na gostovanju pri Rogaški so zmagali s kar 4:0, za kar ima največ zaslug Brazilec Edmilson, ki je že v prvem polčasu dosegel hat-trick. V precej manj zanimivem drugem polčasu je zmago grofov v sodnikovem dodatku potrdil Lovro Bizjak. Zmaga vodilne ekipe Prve lige Telemac je še toliko bolj impresivna, saj je od 24. minute igrala z igralcem manj, potem ko je drugi rumeni karton prejel Nino Kouter.

Maribor prihaja v ‘močvirje’

Nogometaši Maribora bodo pozitiven duh, ki je zavel po prihodu Anteja Šimundže, želeli še okrepiti z zmago proti Bravu. A to na razmočeni zelenici stadiona ŽAK v spodnji Šiški niti približno ne bo enostavna naloga. Za vijolicami so uspešne priprave v Radencih, ki so jih zaključil z visoko zmago proti Aluminiju (5:1) in medtem ko se vsi sprašujemo, kakšna bo podoba štajerskega ponosa v prihodnosti, se je njihov nasprotnik povsem v miru pripravljal na prihod nasprotnika, ki je navkljub pregovorno zahtevnemu gostovanju pri Bravu doslej na osmih prvenstvenih tekmah kar sedemkrat zmagal.

Arnel Jakupović je bil eden od treh mariborskih strelcev na zadnji tekmi v spodnji Šiški (2:3). Foto: Aleš Fevžer

Pomembna, da bi bila težko bolj

Zmagovalec nedeljske tekme med Aluminijem in Radomljami bo precej lažje zadihal in bistveno bolj mirno krenil v nadaljevanje sezone. Poraženec bo tokrat verjetno še dolgo po obračunu lizal rane in v 14. krog vstopil iz ‘rdeče cone’ na dnu lestvice. Na kocki je veliko Robert Pevnik in Oliver Bogatinov pa sta prepričana, da bosta tokrat uspela dobiti neposreden dvoboj v dolgoročni bitki za obstanek. Mlinarji vanj vstopajo na krilih velike točke proti Olimpiji (1:1), a s trenutno najdaljšim nizom brez zmage v ligi (4 tekme). Šumarji so na zadnjih treh tekmah dvakrat zmagali, skalp so vzeli tako Celju kot Mariboru.

Prvo medsebojno tekmo v tej sezoni so z 2:0 v Domžalah dobili nogometaši Aluminija. Foto: Aleš Fevžer

Kako se bo znašel še tretji debitant?

Po Damirju Krznarju in Zoranu Zeljkoviću bo svoj ognjeni krst na novi klopi dočakal tudi Safet Hadžić. Ljubljančan je po odhodu Zeljkovića k Olimpiji postal novi trener Kopra, ki bo na gostovanju proti Muri skušal še naprej ohranjati status prvega presenečenja sezone in ostati vpet v vodilno četverico, ki jo sestavljajo še Maribor, Olimpija in Celje. Prekmurci bi si nadvse želeli, da bi bil tudi sami v tej eminentni druščino, a ne glede na razplet tekme vanjo po tem krogu ne morejo. Lahko pa storijo prvi korak na poti do vrnitve med ekipe, ki bodo konkurirale za nastop v Evropi.