V prvi epizodi tretje sezone oddaje Pod prečko se je vrnila tudi priljubljena rubrika sodniški pogled. Nekdanji najboljši slovenski sodnik Damir Skomina je pokomentiral dvomljive situacije v dosedanjem poteku sezone Prve Lige Telemach.
Najprej so se v oddaji Pod prečko dotaknili tekme med Aluminijem in Olimpijo, po kateri je bil s sojenjem izjemno nezadovoljen trener šumarjev Robert Pevnik, a Skomina, razen tega, da je ponovno okrcal pomanjkanje kadrov s počasnimi posnetki, večjih napak ni našel.
Je pa Koprčan s prtom pokazal na hudo napako v Stožicah, ko je glavni sodnik tekme med Olimpijo in Domžalami David Šmajc prehitro piskal prekršek nad Matevžem Vidovškom.
“Gre za mednarodnega sodnika. Ne morem verjeti, da se dosodijo taki prekrški,” je brez ovinkarjenja povedal Skomina in nadaljeval, da bi moral zadetek Gašperja Černeta obveljati, rumena družina pa bi tako v Stožicah povedla z 1:0.
“Šlo je za kontakt bok na bok. Vratar ima določene pravice, ko brani žogo, v igrišču pa je o le dodaten igralec. Ne spomnim se, da bi kdaj videl česa podobnega na resnem nivoju, kot prva liga vsekakor je,” je dodal.
“Nogomet dovoljuje kontakt”
Zakaj Šmajca ni popravil VAR? “Po mojem mnenju imajo v VOR sobi navodilo, da se oglasijo le takrat, ko je nekaj res očitnega. Dovoljujem možnost, da bi se oglasili, če ne bilo nikakršnega kontakta, tukaj je bil, a pravilen. Nogomet dovoljuje kontakt. Tukaj sem mnenja, da je težko kaj bolj očitnega in čistega, a VAR se ni oglasil,” še povedal Skomina in še enkrat poudaril, da je šlo za napako, ki za najmočnejšo slovensko ligi ni sprejemljiva.
Napako smo videli tudi na tekmi med Celjem in Rogaško. Sodnik Rade Obrenović prehitro piska prekršek nad Damjanom Vukliševićem, ki ga ni bilo, nato pa še celjski vratar Matjaž Rozman naredi veliko napako. Rogaška je bila tako prikrajšana za čisto akcijo za zadetek.
“Vedno je bolj počakati sekundo ali dve, morda še kakšno stotinko več. To ti dovoljujejo tudi pravila. Ne smeš hiteti, če nisi prepričan, moraš pustiti zadevo, da gre naprej, nato pa imaš tukaj še vedno VAR, da te popravi, če popolnoma zgrešiš. VAR je tukaj, da ti pomaga,” je sodniški pogled sklenil Skomina.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje