Olimpija v 96. minuti izpadla iz boja za naslov!

Prva liga 18. Maj 202118:54 > 19. Maj 2021 22:59 0 komentarjev
Olimpija, Goran Stanković
Trener Olimpije Goran Stanković je znova lahko razočaran nad igro svojih varovancev.

V slovenski prvi nogometni ligi smo bili v predzadnjem krogu priča veliki drami v boju za naslov. Maribor in Mura sta delo opravila z odliko. Medtem si je znova spodrsljaj privoščila Olimpija, ki je proti Taboru izgubila v 96. minuti tekme! O naslovu prvaka bo tako odločal medsebojni obračun med Mariborom in Muro v zadnjem krogu!

Mura : Domžale 3:0

Mura je bila že pred tekmo na lestvici v boljšem položaju od Domžalčanov. Slednje je do naslova vodil le še skoraj čudežen scenarij, ki se ni odvil.

36. krog, sobota 22. maja:
Bravo – Olimpija
Tabor – Gorica
Celje – Koper
Maribor – Mura
Domžale – Aluminij

Prekmurci so obračun na Fazaneriji začeli silovito in Domžalčane od prve minute napadli z vsemi topovi. Poskušali so Amadej Maroša, Staniša Mandić in Žiga Kous, a je bil razpoložen vratar gostov Ajdin Mulalić.

Domači so premoč vendarle kronali še v prvem polčasu. Uspešni so bili šele z osmim strelom v okvir gola. Po predložku z leve strani je visoko skočil Kous, žogo odložil do Maroše, ki mu s petih metrov ni bilo težko zatresti mreže za zasluženo vodstvo domačih.

V drugem polčasu sta vse dvome o zmagovalcu razblinila Luka Bobičanec in Tomi Horvat. Mura se je z zmago vsaj za nekaj ur na vrhu lestvice izenačila z Mariborom, a so nato vijoličasti znova pobegnili po slavju v Kopru. Muraši so si z zmago zagotovili, da bodo še tretje leto zapored nastopali v evropskih tekmovanjih.

Mura, navijači, Black Gringos
Tribune Fazanerije tokrat niso samevale. Končno so se na tekme prve lige vrnili tudi navijači.

Koper : Maribor 0:3

Maribor je na izziv Mure odgovoril z zmago na Bonifiki. Mrežo domačih so vijoličasti prvič zatresli v 27. minuti, ko je najstrožjo kazen izkoristil Jan Mlakar, ki je tudi izsilil prekršek. Slabo je žogo v obrambo vračal nekdanji član Maribora Mitja Viler, do žoge prvi pritekel Mlakar, ki ga je z drsečim štartom podrl Žan Žužek.

Še pred koncem prvega polčasa si je veliko neumnost privoščil Denis Klinar. Soigralce je na cedilu pustil z nepotrebnim drugim rumenim in posledično izključujočim rdečim kartonom.

Koper je poizkušal z napadi, zapravljeno pa plačal v 83. minuti, ko je razredčeno obrambo kaznoval Matic Kotnik. V 19. prvenstvenem nastopu to sezono je zabil šele svoj prvi gol. Zmago je za končnih 0:3 potrdil še en rezervist, kapetan Marcos Tavares.

Jan Mlakar, Maribor
Jan Mlakar po golu za vodstvo Maribira (Foto: NK Maribor).

Maribor ima pred zadnjim krogom na vrhu lestvice tri točke prednosti pred Muro in štiri pred Olimpijo, ki jo v 35. krogu še čaka domača tekma s sežanskim Taborom.

Maribor v zadnjem krogu gosti Muro, z zmago ali neodločenim izidom si zagotovi 16. državni naslov. Mura medtem z zmago prvega v klubski zgodovini.

Olimpija : Tabor 1:2

Kot zadnji od favoritov za naslov so bili na delu Ljubljančani. V 27. minuti je domače v vodstvo povedel Nik Kapun. Po dolgi podaji v kazenski prostor je bil najvišji v gostujočem kazenskem prostoru Andres Vombergar, argentinski Slovenec je odlično našel vtekajočega Kapuna, ki je z glavo žogo poslal v mrežo.

Nik Kapun, Olimpija
Nik Kapun je Olimpijo povedel v vodstvo

V 79. minuti je sledil prvi šok! Domačo obrambo je s podajo v prostor odprl Leon Sever, pritekel je Dino Stančić in na drugi vratnici lepo zaposlil Aldairja Djala, ki je žogo le potisnil v prazno mrežo.

Globoko v sodnikovem dodatku je Tabor ubil dve muhi na en mah. V 96. minuti je za zmago po zmešnjavi v domačem kazenskem prostoru zadel Sever. S tem je Taboru zagotovil obstanek in Olimpijo pahnil iz boja za naslov.

Olimpija je že v prejšnjem krogu z visokim porazom v Celju prednost v prvenstvu podarila večnim tekmecem. Po porazu v Stožicah Ljubljančani za Mariborom zaostajajo neulovljive štiri točke.

Goran Stanković, Olimpija
Olimpija je brez zmage v prvenstvu že šest tekem zapored.

Gorica : Celje 0:2

Za Koper je poraz proti Mariboru še bolj boleč, ker se je zmage v Novi Gorici veselilo Celje. Nogometaši iz mesta ob Savinji so slavili še šestič na sedmih tekmah pod vodstvom novega trenerja Agrona Šalje. Oba gola v novogoriškem športnem parku je zabil Ivan Božić.

Gorica je že v prejšnjem krogu zapravila vse možnosti za obstanek in se seli med drugoligaše. Se je pa močno zaostril boj za pobeg z devetega mesta, ki vodi v dodatne kvalifikacije na obračun proti Krki.

V zadnjem krogu Celjani igrajo doma s Koprom, ki ima zdaj le še dve točki več. Celjani bi si le z zmago zagotovili obstanek, oziroma izognitev dodatnim kvalifikacijam.

Koper ima sicer boljši medsebojni izkupiček od Aluminija in slabši od Brava. Tako tudi v primeru poraza v Celju še niso odpisani, temveč bo pomemben tudi razplet preostalih tekem.

Aluminij : Bravo 3:0

Aluminij se je v torek še peto prvenstveno tekmo v nizu izognil porazu in zabeležil tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah, ki jih je odigral. Kidričani, ki so bili pred tem krogom na osmem mestu – zadnjem, ki zagotavlja avtomatski obstanek -, so na svojem igrišču s 3:0 premagali Bravo. Po zamgi so skočili na 6. mesto.

Kidričani so v letu 2021 na 16 tekmah zbrali kar 27 točk. Več so jih v tem obdobju zbrali le Domžalčani – 29.