So bili zmaji oškodovani? (VIDEO)

Nogomet 10. Feb 202416:16 1 komentar

Olimpija, najbližja zasledovalka vodilnega Celja, je na prvi tekmi spomladanskega dela Prve Lige Telemach le remizirala z Rogaško (2:2). Gostje so v Stožicah ob polčasu vodili z 2:0, a morda ne bi smeli. Zakaj ne?

V 40. minuti je Rogaška v Stožicah Olimpiji pobegnili že z 2:0. Alen Korošec je streljal z roba kazenskega prostora, nato pa je po odbitku vratarja Olimpije iz bližine zadel Patrik Mijić, ki je bil na meji prepovedanega položaja.

V počasnem posnetku, ki smo ga imeli na voljo v prenosu tekme, se zdi, da je bil napadalec Rogaške prehiter, a VAR je po ogledu vseh posnetkov ugotovil, da temu ni bilo tako. Sodnik Alen Borošak je po zeleni luči Vara zadetek priznal.

So imeli na voljo dodatne kamere, dodatne zorne kote? Morda, zagotovo pa bo tole situacijo v ponedeljek, ko se na male zaslone vrača oddaja Pod prečko, v sodnikovem pogledu komentiral tudi Damir Skomina.