Šumarji v velikem slogu prek Maribora do prve zmage v sezoni

Nogomet 12. Sep 202122:28 0 komentarjev

Nogometaši Aluminija so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Kidričevemu premagali Maribor s 3:0 (1:0).

Varovanci Simona Rožmana so si v Kidričevem privoščili nov spodrsljaj. Že tretjič v sezoni so izgubili, tokrat visoko, z 0:3, tako da niso izkoristili poraza Brava, ki je izgubil prvič v sezoni, in Olimpije ter ostajajo na četrtem mestu prvenstvene razpredelnice, imajo isti izkupiček točk kot ljubljanska kluba.

Končni izid mogoče ne kaže realne slike, kaj se je na igrišču dogajalo. Mariborčani so imeli terensko premoč, tudi svoje priložnosti, a niso bili učinkoviti, kar so varovanci Oskarja Drobneta znali izkoristiti. V končnici so tekmece povsem dotolkli ter se veselili prve zmage v sezone, hkrati pa so zadnje mesto na lestvici prepustili Radomljanom.

Mariborčani, ki so v zadnjem času močno prevetrili svoje vrste, so bili pred tekmo odločni, da prekinejo niz dveh tekem brez zmage. Napad na tri točke so napovedali tudi na samem začetku, že takoj so si priigrali dve lepi priložnosti. Obe je imel novinec v ekipi, srbski napadalec Ognjen Mudrinski, pri prvem poskusu mu je veselje preprečil vratar Luka Janžekovič, v drugo pa je Srb zgrešil žogo.

Nato pa je v 14. minuti sledil šok za mariborske nogometaše in navijače. Gostitelji so izvedli nevaren napad po levi strani, Aljaž Krefl je podal žogo v sredino, kamor je utekel Nik Marinšek, ki je žogo poslal pod prečko, vratar Ažbe Jug je bil brez moči.

Po pričakovanju so Mariborčani po zaostanku še bolj pritisnili. Nizali so nevarne akcije, najbližje golu sta bila poskusa od daleč Jana Repasa in Roka Maherja.

Pri napadih pa so pozabili na obrambo. V 39. minuti so imeli Kidričani veliko priložnost, da iz protinapada vodstvo še povišajo, Armin Đerlek je ušel po desni strani, podal v sredino, kjer bi Haris Kadrić lahko vprašal Juga, kam mu naj pošlje žogo, a je streljal slabo, mariborski vratar mu je strel ubranil.

Kadrić je zapečatil usodo Maribora:

Maribor je bil že v prvem napadu drugega polčasa blizu izenačenja, Nino Žugelj je z lepim strelom z roba kazenskega prostora zadel desno vratnico. To je bila napoved novega pritiska Mariborčanov, ki so kot na tekočem traku nizali nevarne akcije, toda žoga ni hotela v gol. Tudi domači tekmecem niso ostajali dolžni, tudi oni so imeli nekaj priložnosti, najlepšo je spet zamudil Kadrić.

V končnici pa je vendarle prišlo do spremembe izida, v 85. minuti je Ilija Martinović storil prekršek v kazenskem prostoru nad Tilnom Pečnikom, najstrožjo kazen pa je realiziral Krefl. To pa še ni bilo vse. V sodniškem dodatku sta rezervista Robert Pušaver in Rok Kidrič izvedla akcijo, slednji je z glavo poslal žogo ob vratnici v mrežo za končnih 3:0.

Aluminij bo v naslednjem krogu gostoval v Sežani, Maribor pa bo gostil Muro.

Aluminij – Maribor 3:0 (1:0)

Stadion v športnem parku Kidričevo, gledalcev 900, sodniki: Kajtazović, Kovačič, Pospeh.

Strelci: 1:0 Marinšek (14.), 2:0 Krefl (86., 11-m), 3:0 Kidrič (90.).

Aluminij: Janžekovič, Azemović, Martić, Bolha, G. Pečnik (od 79. Pušaver), Krefl, Nkama, Marinšek (od 61. Prša), Đerlek (od 79. T. Pečnik), Brest (od 87. Bizjak), Kadrić (od 79. Kidrič).

Maribor: Jug, Mutavčić, Mitrović, Voloder, Milec (od 46. Martinović), Maher (od 46. Makoumbou), Alvir, Repas (od 59. Kronaveter), Žugelj (od 69. Sellouki), Šturm, Mudrinski (od 70. Sirk).

Rumeni kartoni: Bolha, Martić, Krefl; Šturm, Žugelj.
Rdeč karton: /.

Aluminij – Maribor 3:0 (1:0)

KONEC TEKME!

92. minuta: GOOOL! 3:0! Dokončno je usodo Maribora zapečatil Rok Kidrić. Konec je, Maribor bo v Kidričevem visoko izgubil.

Zadetek Kidrića:

86. minuta: GOOOL! 2:0! Aluminij vodi že z 2:0. Po prekršku nad Pečnikom je sodnik Nejc Kajtazović dosodil na najstrožjo kazen. Uspešno jo je izvedel Krefl in Kidričane popeljal do vodstva z 2:0.

Krefl izkoristil enajstmetrovko:

68. minuta: Maribor pritiska, a Janžekovič se ne da. V 68. minuti se je izkazal z dvojno obrambo. Najprej je odbil močan strel Šturma, nato pa z nogo še poskus Mitrovića.

Janžekovič blesti v vratih Aluminija:

61. minuta: Še ena priložnost za Aluminij. Streljal je mladi Marko Brest, a je njegov poskus Jug ujel.

57. minuta: Tokrat je bilo vroče na drugi strani. Akcijo Aluminija je zaključil Kadrića, a žogo poslal mimo vrat Janžekoviča.

Poskus Kadrića:

55. minuta: Maribor je bil spet blizu izenačenju. Znova je bil pri žogi Žugelj, ki je streljal iz obrata, a žogo spet poslal prek vrat Aluminija.

Poskus Repasa:

kakšna priložnost za 1:1… Žugelj iz obrata, po bojevitem vključevanju Repasa, toda žogo je poslal čez prečko

47. minuta: Velika priložnost gostov, ki so lepo izigrali domačo obrambo. Do strela je prišel Žugelj, ki je že premagal Janžekoviča, zadetek pa mu je preprečila vratnica.

46. minuta: Dve spremembi ob polčasu v vrstah Maribora. Zaradi poškodbe je ostal v slačilnici Milec. V igro Martinović, na levo stran se je zdaj Voloder. Nastop je zaključil tudi Maher, zamenjal ga je Makoumbou.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

38. minuta: Kakšna priložnost Aluminija. Đerlek je Voloderju ukradel žogo in se spustil v bliskovit protinapad. Lepo je podal do Kadrića, ki pa z neposredne bližine ni znal zadeti. Navijači Aluminija so že videli zadetek, a Jug se ni dal in rešil Maribor.

Izjemna obramba Juga:

37. minuta: Po podaji s kota je do strela z okoli 20 metrov udaril Maher, a projektil je švignil tik nad prečko Aluminija.

26. minuta: Nevaren poskus Maribora. Sprožil je Repas, a žoga je za malce zgrešila cilj. Ostaja pri vodstvu domačih.

Strel Repasa:

18. minuta: Prosti strel je izvajal Alvirja, ob njegovem predložku je bil najvišji v skoku Žugelj, a žoga je poletela čez prečko.

14. minuta: GOO0L! 1:0! Šok za Maribor v Kidričevem. Po podaji z avta je Krefl lepo podal v osrčje kazenskega prostora Maribora, kjer je med branilci gostov v polno zadel Nik Marinšek.

Zadetek Marinška:

3. minuta: Maribor je tekmo v Kidričevem odprl veliko bolje. Lahko bi bilo že 2:0, a je novinec Ognjen Mudrinski obe priložnosti zapravil. Naprej je slabo streljal, v drugo pa je bil malce prepočasen.