PLT: Visok poraz Maribora v Kidričevem, Koper melje naprej

Nogomet 12. Sep 202122:00 > 13. Sep 2021 0:12 1 komentar
Aluminij je moral počakati do 8. kroga, da se je razveselil prve zmage v PLT. Foto: Jure Banfi

Maribor je na zadnji tekmi 8. kroga Prve Lige Telemach v Kidričevem visoko klonil proti Aluminiju. Kidričani so za prvo zmago v sezoni gostom iz Ljudskega vrta zabili kar tri zadetke (3:0). Koper je z zmago v Domžalah proti Radomljam prišel do šeste zaporedne zmage, Tabor pa je z novim trenerjem Dušanom Kosićem v Šiški Bravu prizadejal prvi poraz.

Varovanci Simona Rožmana so si v Kidričevem privoščili nov spodrsljaj. Že tretjič v sezoni so izgubili, tokrat so na mino stopili v Kidričevem, ker klonili z 0:3. Visoka zmaga sicer ne odraža realne slike na igrišču, a priložnosti, ki si jih preigraš je potrebno izkoristiti. Pri gostih žoga ni želel v gol, medtem ko so šumarji izkoristili tri in prišli do prve zmage v sezoni.

Prvi je že v prvem polčasu zadel Nik Marinšek, v zadnjih minutah pa so domači zadeli še dvakrat. Najprej v 86. minuti enajstmetrovko izkoristil Aljaž Krefl, v sodnikovem podaljšku pa je končni izid in visoko zmago Kidričanov potrdil Rok Kidrić.

Zadetek Kirdrića za visoko zmago Aluminija:

Koprska pravljica se nadaljuje

Koprski nogometaši nadaljujejo zmagovito serijo na začetku prvenstva. V osmem krogu so proti Kalcer Radomljam zabeležili šesto zaporedno zmago, tako da ob tekmi manj še naprej vodijo na prvenstveni lestvici.

Parris v slogu Messija za končnih 4:1:

Koper je v prvem polčasu v vodstvo popeljal novinec Bede Osuji, Radomljani so na začetku drugega polčasa izenačili prek Marka Božića in imeli v nadaljevanju tudi nekaj zelo lepih priložnosti za vodstvo, a neučinkovitost so gostje kaznovali in do konca s smrtonosnimi protinapadi napolnili mrežo Radomljanov.

Najprej je dvakrat zdel Maks Barišić, končnih 4:1 pa je s prefinjenim strelom postavil Kaheem Parris. Kanarčki so zdaj že pri 19 točkah, novinci iz Radomelj pa po petem zaporednem porazu ostajajo pri petih.

Bravo brez Vekića nemočen

Izjemno motivirani so nedeljsko popoldne v Šiški Tabor Sežano pričakali nogometaši Brava, doslej poleg Koprčanov še edina neporažena ekipa Prve Lige Telemach.

Toda prevetritev na klopi gostov je Taboru očitno pomagala. Kraševci so v prestolnici igrali pod taktirko novega trenerja Dušana Kosića, ki je na klopi zamenjal Igorja Božića.

Stančić je potrdil zmago Tabora:

Strateg, ki je s Celjem predlani osvojil naslov državnih prvakov, je začel odlično, pa čeprav je bila njegova ekipa večji del srečanja v inferiornem položaju. Bravo je zlasti v drugem polčasu stal bliže gola, Tabor pa je tisto peščico priložnosti, ki so jih imeli, zelo dobro izkoristil.

Za zmago sta zadela v prvem polčasu Rodrigue Bongongui in v drugem Dino Stančić. Še zanimivost: Sežanci so vseh 10 točk v tej sezoni osvojili na gostovanjih.

Olimpija poražena na Fazaneriji, rdeč karton Elšnika

Sobotni obračun v Murski Soboti je pripadel Muri, ki je tako prišla do lepe popotnico za četrtkov uvodni obračun v skupinskem delu konferenčne lige, ko bo v Fazaneriji gostoval nizozemski Vitesse. Mura je prišla do tretje zmage v sezoni, Olimpija, ki je bila v drugem polčasu boljši tekmec, pa je doživela tretji poraz.

Zadetek za zmago Mure nad Olimpijo:

Edini zadetek na tekmi je v prvem delu po podaji Mitje Lotriča dosegel Žan Karničnik, Olimpija pa je tekmo končala tudi z igralcem manj, saj je Timi Max Elšnik v sodnikovem dodatku grdo s podplatom “zahodil” Nika Lorbka.

K sreči ni prišlo do hujše poškodbe, a sodniku Slavku Vinčiću ni preostalo drugega, kot da kapetanu Olimpije pokaže karton rdeče barve.

Grd prekršek Elšnika za rdeč karton:

Celjani po preobratu ugnali Domžale

Celjani so na reprezentančni odmor odšli z zmago proti Radomljam, s katero so prekinili negativen niz štirih tekem brez zmage in se odlepili od dna prvenstvene razpredelnice, nato pa delo nadgradili z lepo predstavo proti Domžalam.

V moštvu blesti komaj 18-letni Tjaš Begić, medtem ko se je tokrat prebudil tudi napadalec Žan Medved, ki je bil v klub pripeljan kot največja okrepitev. Proti Domžalam je potreboval štiri gole (trikrat je bil prepovedan položaj), da so mu enega vendarle priznali, ko je v 52. minuti z glavo zadel za vodstvo 2:1.

Izjemen zadek Hrvata, ki si ga velja večkrat ogledati:

Pred tem sta v 10. minuti zadela za Domžale Gaber Dobrovoljc in v 44. za domačo vrsto Ivan Božić. Projektil Hrvata si velja večkrat pogledati, saj gre za pravo lepotico kroga.

Celjani so do konca srečanja prevladovali in povsem ob koncu (90. minuta) zadeli iz protinapada – natančen je bil Amadej Brecl.

Prva liga Telemach, 7. krog:

Sobota, 11. september

Celje – Domžale 3:1 (1:1)
Strelci: 0:1 Dobrovoljc 10., 1:1 Božić 44., 2:1 Medved 52., 3:1 Brecl 90.

Mura – Olimpija 1:0 (1:0)
Strelec: 1:0 Karničnik 18.
R.K.: Elšnik 90.+1/Olimpija

Nedelja, 12. september

Bravo – Tabor Sežana 0:2 (0:1)
Strelca: 0:1 Bongongui 27., 0:2 Stančić 79.

Radomlje – Koper 1:4 (0:1)
Strelci: 0:1 Osuji 36., 1:1 Božić 51., 1:2 Barišić 62., 1:3 Barišić 75., 1:4 Parris 84.

Aluminij – Maribor 3:0 (1:0)
Strelci: 1:0 Marinšek 14., 2:0 Krefl 86./11-m, 3:0 Kidrić 90.+2