Šumarji z norim prvim polčasom ostajajo med živimi (VIDEO)

Nogomet 11. Maj 202417:12 0 komentarjev

Nogometaši Rogaške so v 35. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Aluminiju z 1:4 (0:4).

Slatinčani in Kidričani so igrali pomemben obračun v boju za obstanek. Rogaški, ki še nima tekmovalne licence za prihodnjo sezono, bi že točka zadostovala za potrditev obstanka, vendar se ni izšlo po njenih željah. Zadnjeuvrščeni Aluminij je že v prvem polčasu s petimi streli v okvir vrat dosegel kar štiri gole in tako postavil trdne temelje zmagi, ki ga je pred zadnjim krogom približala današnjemu tekmecu na osmem mestu na dve točki.

Slatinčani, ki so pogrešali kaznovanega Di Matea Lovrića, so bili prvi, ki so imeli veliko priložnost, ko je v 10. minuti Alen Korošec prišel po levi strani pred Lana Jovanovića, vendar je slednji dobro posredoval.

Gosti, brez kaznovanih Sandra Jovanovića in Tina Martića, so bili prvič nevarni v 18. minuti, ko je Tin Matić s prefinjenim strelom za malo zgrešil cilj. Je bil pa natančnejši Rok Schaubach v 23. minuti, ko je po kotu zadel iz bližine, potem ko mu je Ajdin Mulalić s slabim izbijanjem podaril žogo.

Malce pozneje je Matić žogo poslal čez gol, v 28. minuti pa se je Mulalić izkazal, potem ko je izvrstno reagiral po strelu Gala Gorenaka z glavo s petih metrov.

Trener Aluminija Robert Pevnik je ekipo odlično pripravil na sezono v Prvi ligi Telemach. FOTO: Aleš Fevžer.

Je pa odločnejši Aluminij podvojil prednost, ko sta Barnabas Tanyi in Tom Kljun šla v protinapad, slednji pa je nato na koncu žogo poslal pod prečko z 2:0.

V 42. minuti je Tanyi še povečal prednost Kidričanov, ko je po Kljunovi podaji zadel malce z desne strani kazenskega prostora. Isti igralec pa je v sodniškem dodatku še povečal svoj strelski izkupiček, ko je prišel v kazenski prostor in žogo z močnim strelom poslal pod prečko.

Slatinčani so pozneje v enem napadu nekajkrat zapovrstjo poskusili s streli, vendar na koncu žogo poslali visoko čez prečko. V prvi nevarni akciji v drugem polčasu je Erico Castro prišel do strela z glavo, izkazal s je Lan Jovanović. Ta je uspešno posredoval tudi v 55. minuti po novem poskusu gostiteljev z glavo.

Domačini so zmanjšali zaostanek v 63. minuti, ko je Patrik Mijić po Castrovi podaji prišel pred Lana Jovanovića in ga ugnal za svoj deseti gol sezone. Sledilo je mirnejše nadaljevanje brez posebnih nevarnosti za ena ali druga vrata, v 81. minuti pa je znova z glavo streljal Castro, vendar zgrešil cilj.

Rogaška bo v 36. krogu prihodnjo soboto gostovala pri Muri, Aluminij pa bo gostil Domžale.

Rogaška – Aluminij 1:4 (0:4)

Športni center, sodniki: Obrenović, Kordež, Vojska.

Strelci: 0:1 Schaubach (23.), 0:2 Kljun (36.), 0:3 Tanyi (42.), 0:4 Tanyi (45+3.), 1:4 Mijić (63.).

Rogaška: Mulalić, Vujčić, Diaby (od 46. Pirtovšek), Flis, Kambič (od 61. Sim), Majcen (od 61. Prenkpalaj), Thalisson, Satchwell (od 46. Majcenić), Korošec, Kregar (od 46. Castro), Mijić.

Aluminij: L. Jovanović, Jovan (od 77. Kosi), Koblar, Zeljković, Schaubach, Pišek, Jagić, Kljun (od 58. Šubarić), Gorenak (od 77. Brkljača), Tanyi (od 58. Bilji), Matić (od 89. Krapuhin).

Rumeni kartoni: Korošec, Castro, Prenkpalaj; Jovan, Zeljković, Schaubach, Matić.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Rogaški Slatini:

Konec tekme!

81. minuta: Velika priložnost za Rogaško. Po lepem predložku je z glavo strelja Castro, a za las zgrešil okvir vrat.

63. minuta: GOOOL! 1:4! Rogaška znižuje! Aluminij je izgubil žogo in sledila je kazen. Castro je lepo našel Mijića, ki je lepo premagal Jovanovića.

46. minuta: Rogaška je ob polčasu opravila trojno menjavo. Iz igre je odšel Diaby, Kregar in Satchwell, v igro pa so prišli Majcenić, Pirtovšek in Enrico.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

45. minuta +3: GOOOL! 0:4! Ko smo že mislili, da je za prvi polčas vsega konec, je Aluminij udaril še enkrat. Znova so gostje udarili v protinapadu, s pravo raketo pa je Mulalića premagal madžarski napadalec Tanyji.

42. minuta: GOOOOL! 0:3! Aluminij se ne ustavlja! Za tretji zadetek je poskrbel Barnabas Tanyi. Sodniki so sprva zadetek razveljavili, ker naj bi Kljub v kreaciji akcije za zadetek igral z roko, a je počasni posnetek pokazal, da temu ni bilo tako. VAR je poklical Obrenovića, ki je zadetek upravičeno priznal.

36. minuta: GOOOOL! 0:2! Aluminij v bitki za obstanek blestijo. Po bliskovitem napadu je pod prečko Mulalića premagal Kljuna!

28. minuta: Kakšna priložnost! Kidričani so imeli priložnost za drugi zadetek. Po podaji z desne strani Schaubacha je z glavo z neposredne bližine streljal Gorenak, a Mulalić je z bravurozno obrambo rešil Rogaško.

23. minuta: GOOOL! 0:1! Aluminij vodi! Po hudi napaki vratarja Rogaške Mulalića je žogo v mrežo pospravil Rok Schaubach.

18. minuta: Lepa priložnost tudi za Aluminij. Z lepim odmerjenim strelom je zapretil Matić, a žoga je le za las zgrešila cilj.

10. minuta: Priložnost za Korošca! Nenadejano je prišel do velike priložnost i za zadetek, a je bil vratar Jovanović na mestu. Aluminij si je lahko oddahnil.

Začetek tekme!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Tekma med Rogaško in Aluminijem domačinom prinaša popravni izpit na poti do potrditve obstanka v Prvi ligi Telemach. Črno-beli bi z morebitno zmago malodane že lahko slavili ohranitev prvoligaškega statusa, Aluminij na drugi strani nujno potrebuje točke za to, da ga pred zadnjim krogom še ne odpišemo popolnoma in pošljemo v drugo ligo.