V Mariboru že blesti novinec, Celjani boljši od Hrvatov

Nogomet 16. Jan 202418:21 0 komentarjev
Maks Barišič

Mariborčani in Celjani so odigrali prvi pripravljalni tekmi pred nadaljevanjem sezone Prve lige Telemach. Oboji so zabeležili zmagi brez prejetega gola.

Maribor je na pripravljalni tekmi v Športnem parku v Lendavi s 3:0 ugnal Nafto. Že v 28. minuti je zabil novinec v vijoličnem dresu Maks Barišič, ki se je klubu pridružil iz Kopra, v drugem delu tekme pa je dva zadetka za potrditev zmage dodal Arnel Jakupović.

Celjani so v Novigradu odigrali obračun z Osijekom, edini gol na tekmi je v 54. minuti dosegel Rus Egor Prutsev.

Mariborčane 22. januarja čaka tekma s slovaškim Trencinom, nato pa še dva poljska izziva: z Lechom iz Poznana in Rakowom. Tudi Celjani se bodo pomerili s Poljaki (Pogon Szczecin Luke Zahovića), nato pa še s kosovsko Prištino.