Za nove tri točke Domžal je bil dovolj že en gol

Nogomet 22. Nov 202119:06 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v tekmi 17. kroga Prve lige Telemach premagali Celje z 1:0 (0:0). Rumeni so se gostom iz knežjega mesta tako maščevali za poraz na prvi ligaški tekmi v sezoni in se jim na lestvici na sedmem mestu približali na le točko zaostanka.

Ekipi, ki sta bili sosedi na lestvici, sta z dvodnevno zamudo le odigrali dvoboj 17. kroga. V soboto je tekmo preprečila gosta megla, danes pa so se v deževnih razmerah na koncu tesne zmage razveselili domači in se tako Celjanom, ki sicer ostajajo šesti, približali le na točko zaostanka.

Trenerja nista spreminjala začetnih postav, ki sta bili predvideni za sobotno tekmo, v začetnem obdobju pa so imeli več od igre gostje, ki so nekajkrat ogreli domačega vratarja Ajdina Mulalića. Prvič Ivan Božić v osmi minuti, pa Adam Jakobsen v 11., ko je žogo poslal mimo desne vratnice, isti igralec pa je nato po podobni akciji v 14. minuti še enkrat meril za malenkost premalo natančno.

Domžalčani so bili v prvem delu polčasa v podrejenem položaju, a ko so se prebudili, je bilo dvakrat vroče tudi pred golom Metoda Jurharja. Najprej je v 30. minuti Senijad Ibričić po prostem strelu žogo z glavo poslal proti golu, a jo je vratar Jurhar odbil, v nadaljevanju akcije pa so domači iztržili le kot. V 39. minuti pa je Sven Šoštarič Karič prodrl po levi strani in podal pred gol, kjer pa je bil sicer osamljeni Arnel Jakupović le malo prepočasen, da bi žogo preusmeril v prazno mrežo.

Minuto pred tem so imeli zadnjo nevarno akcijo v prvem delu gostje, Božić je z močnim strelom poskusil z lobom s kakšnih 18 metrov in žoga bi končala v mreži, če je ne bi v zadnjem trenutku vratar Mulalić odbil čez prečko v kot.

A že prva akcija v drugem polčasu je v 47. minuti prinesla spremembo izida. Po kotu domačih so gostje slabo izbijali žogo v svojem kazenskem prostoru, saj je prišla do Janeza Piška, ta pa jo je z glavo poslal v mrežo.

Celjani so po rezultatskem zaostanku pritisnili, najlepši priložnosti pa sta imela Božić z dobro izvedenim prostim strelom z 20 metrov v 56. minuti, ko je branil Mulalić, ter Ivan Majevski v 60., ki je po kotu z glavo žogo poslal čez gol.

Pet minut zatem pa se je rezervist Ester Sokler sam znašel pred Mulalićem in po prvi odbiti žogi imel še eno priložnost, toda oba strela iz bližine je domžalski vratar ustavil. To je bila pravzaprav zadnja večja nevarnost za vrata domačih, saj so Domžalčani do konca tekme večinoma brez težav nadzorovali razmere, le v sodnikovem dodatku je moral Mulalić še enkrat posredovati po strelu z glavo Kevina Žižka.

V naslednjem krogu bodo 27. novembra Domžalčani na svojem stadionu uradno v vlogi gostov na tekmi z Radomljani, tekma Celja z Olimpijo pa je zaradi okužb v taboru Ljubljančanov prestavljena.

Domžale – Celje 1:0 (0:0)

Športni park Domžale, sodniki: Matković, Šprah, Burjan.
Strelec: 1:0 Pišek (47.).
Domžale: Mulalić, Žinič, Vuklišević, Dobrovoljc, Pišek, Georgijević (od 84. Vuk), Ibričić, Šoštarič, Jakupović (od 69. Jurilj), Alić, Husmani.
Celje: Jurhar, Zec, Božić, Jakobsen, Benedičič (od 62. Sokler), Marandici, Zaletel, Majevski (od 79. Vrbanec), Begić (od 79. Žižek), Svetlin, Kadušić (od 62. Kuzmanović).
Rumeni kartoni: Šoštarič Karič, Pišek, Vuklišević; Kadušić, Božić.
Rdeč karton: /

Potek tekme

KONEC TEKME V DOMŽALAH!

Do konca tekme je ostalo le še nekaj minut. Celjani si kljub zaostanku ne uspejo ustvariti veliko priložnosti, Domžale se dobro branijo.

65. minuta – Izjemna priložnost za Soklerja! Kar naenkrat se je sam pred Mulalićem znašel celjski napadalec, a mu je domžalski vratar ubranil kar dva poskusa!

61. minuta – Po novi podaji s kota je močno, a nenatančno z glavo meril Mayeuski. Ostaja 1:0.

58. minuta – Pritisk Celja! Nogometaši iz knežjega mesta so trikrat poizkusili po prostem strelu Svetlina, a je bil najprej na mestu Mulalić, na koncu pa je žoga zletela mimo vrat.

47. minuta – GOOOOOL za Domžale! Iz kota je podal Ibričić, neuspešno je izbijal Svetlin, Pišek pa je z glavo poskrbel za veselje domačih navijačev.

ZAČETEK DRUGEGA DELA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

39. minuta – Domači vračajo udarec. Po lepi uigrani kombinaciji je po levi strani pobegnil Šoštarič Karić, podal na oddaljenejšo vratnico, kjer pa je bil Jakupović v drsečem startu za nekaj sekund prepozen.

38. minuta – Spet so bili nevarni gostje! Z roba kazenskega prostora je z zvitim, plasinarim strelom poskušal Božić, Mulalić pa je z veliko težavami žogo odbil v kot.

33. minuta – Domžalčani so vse nevarnejši! Po levi strani je v kazenski prostor prodrl Pišek in podal v sredino. Tam je do strela prišel Georgijević, ki pa je bil blokiran. V drugo je domžalski napadalec streljal čez gol.

30. minuta – Prosti strel je z leve strani izvajal Ibričić, žoga je preletela vse igralce in skoraj presenetila Jurharja. A celjski vratar je s skrajnimi močmi vendarle preprečil vodstvo domačih.

V uvodnih 20 minutah premoč Celjanov, ki v strelih zaenkrat vodijo s 7:2. Gol gostov “visi v zraku”.

15. minuta – Še ena priložnost za Jakobsna! Tokrat je do strela prišel z roba kazenskega prostora. Udaril je močno, a mimo leve vratnice domžalskega vratarja!

11. minuta – Prva prava priložnost na tekmi! Jakobsen je sprejel podajo z leve strani, nato pa poskusil s strelom. Ta je zletel mimo desne vratnice Mulalića!

ZAČETEK TEKME ob Kamniški Bistrici!

Pozdravljeni! Po megleni soboti je vreme v Domžalah danes bolj prijazno, čeprav je igrišče zaradi dežja razmočeno. Tekmo med sosedoma na lestvici bomo za vas pospremili v živo!

Začetni postavi:

Domžale: Mulalić, Dobrovoljc, Vuklišević, Šoštarič Karić, Žinič, Pišek, Husmani, Alić, Ibričić, Jakupović, Georgijević

Celje: Jurhar, Kadušić, Zaletel, Zec, Marandici, Mayeuski, Benedičič, Jakobsen, Svetlin, Begić, Božić.