PLT: Pišek junak Domžal

Nogomet 22. Nov 202118:52 > 19:22
Janez Pišek (na fotografiji na levi strani) je odločil tekmo v Domžalah.

Na edini ponedeljkovi tekmi v Prvi ligi Telemach so nogometaši Domžal premagali Celje. Z golom v začetku drugega polčasa je odločil Janez Pišek. Za rumeno družino je to prva zmaga po dveh zaporednih remijih, za Celjane pa drugi zaporedni poraz. Varovanci Simona Sešlarja imajo pred današnjimi tekmeci le še točko prednosti. Že v nedeljo zmage za Bravo, Maribor in Koper; tekma med Olimpijo in Muro pa prestavljena.

Na prestavljeni tekmi, ki bi morala biti že v soboto, a jo je onemogočila megla, smo spremljali dva različna polčasa. V prvem je bilo v igri ogromno dinamike in ritma, priložnosti pa so si vrstile ena za drugo. Bolje so začeli Celjani, toda Domžale so kmalu pokazale svoje napadalne ambicije. Kljub temu sta mreži v prvem polčasu mirovali.

To se je spremenilo v 46. minuti, ko je po podaji Senijada Ibričića s kota z glavo slabo posredoval Tamar Svetlin, nato pa je žogo z glavo v mrežo potisnil Janez Pišek. Čeprav se je Celje znašlo v zaostanku, pa si do konca niso več ustvarili pravih priložnosti in 1:0 je bil tudi končni rezultat.

Zadetek Piška za tri točke Domžal:

V soboto brez tekem, v nedeljo tri

Pester nedeljski dan v Prvi ligi Telemach se je zaključil v Kopru, kjer so kanarčki gostili Radomlje. Primorci so se z novimi tremi točkami vrnili na vrh lestvice. Že pred tem je Maribor gostil Aluminij iz Kidričevega. Šumarji so v Ljudski vrt prišli samozavestni po zmagi nad Olimpijo, a visoko izgubili (0:3). Še petič zapored je izgubil Tabor, Bravo je bil v Sežani boljši z 2:0. Sobotni program je v celoti odpadel, potem ko se je v Domžale prikradla gosta megla, v Stožicah pa zaradi izbruha covid-19 v taboru Olimpije.

Kopru poslastica na Bonfiki

Prava poslastica je bila zadnja nedeljska tekma, ko sta se na Bonifiki udarila vodilni Koper in razpoložene Radomlje. Uvod v srečanje je bil sicer zelo zaspan, z malo priložnostmi na obeh straneh. Boljši in konkretnejši so bili vendarle domači, ki so premoč kronali v 40. minuti, ko je zmedo med gostujočimi branilci izkoristil Novoselec in dosegel edini gol v prvem polčasu.

Drama se je začela odvijati v zadnje pol ure tekme. Radomlje so prek Božića že v 53. minuti sicer izenačile, nato pa je v 65. minuti v kazenskem prostoru z roko igral Bračić. Sodnik je rdeči karton najprej pokazal Palčiču, nato pa ga napačno “prestavil” na Žužka. A Luka Cerar pri Radomljah je enajstmetrovko zapravil, povedano drugače, izkazal se je vratar Kopra Adam.

Ubranjena enajstmetrovka:

To so kanarčki hitro kaznovali, v 74. minuti je po po akciji s kota najvišje skočil Barišić in se z 10. golom še utrdil na vrhu lestvice strelcev. A na odgovor gostov ni bilo treba čakati dolgo, le pet minut kasneje je Guzina po visoki podaji z desne strani izid spet poravnal. Toda to je bil koprski večer. Zato je v 83. minuti poskrbel Osuji, ki mu po hitrem protinapadu in nesebični podaji Barišića ni bilo težko zadeti za končnih 3:2. In tri točke, s katerimi se je Koper vrnil na vrh lestvice.

Zadetek za zmago Kopra:

Gladka zmaga vijoličastih

Maribor je z novimi tremi točkami začasno prevzel vodstvo na lestvici. Štajerci so bili v prvem polčasu boljši, a gol dosegli šele v 42. minuti, ko je razpoloženega Luko Janžekoviča premagal Ognjen Mudrinski.

Izvrsten skok Roka Sirka za 2:0:

Drugi polčas je prinesel še več priložnosti za vijoličaste, gol pa je padel šele v 78. minuti. Odlično podajo Gregorja Sikoška je z izvrstnim skokom izkoristil Rok Sirk in zadel za 2:0. Piko na i je v 91. minuti z enajstmetrovke z drugim golom v sezoni postavil Rok Kronaveter.

Bravo poglobil krizo Sežancev

Tabor ostaja v izjemno slabi formi. Že sedmič zapored niso zmagali, petič zapored so doživeli poraz. Tokrat sta bila za klub iz Sežane usodna Križan in Maružin. Bravo je zapravil tudi enajstmetrovko, ki pa na koncu ni bila usodna.

Gol Brava za 2:0:

Bravo je sedaj tretji na lestvici Prve lige Telemach. Za vodilnima Koprom in Mariborom Ljubljančani zaostajajo za tri točke, so pa izenačeni z Olimpijo pri 27-ih. Bravo ima tekmo več od vseh naštetih.

Tabor iz Sežane ostaja na osmem mestu z enakim točkovnim izkupičkom kot predzadnje Radomlje in le s točko prednosti od zadnjega Aluminija.

Sobota navdušence pustila “lačne nogometa”

Po odpovedi tekme v Domžalah, kjer je obračun med Domžalami in Celjem odpadel zaradi goste megle in slabe vidljivosti, so vodilni možje Prve Lige Telemach odpovedali tudi tekmo v Stožicah med Olimpijo in Muro. Ljubljančani so preko dneva sporočili, da imajo hude težave z izbruhom okužb s covid-19, a Nogometne zveza Slovenije (NZS) ni želela spreminjati termina, malce pred 19. uro zvečer pa je prišla vest, da tudi tekme v prestolnici vendarle ne bo.

Pri Zmajih je kar devet pozitivnih igralcev, še 13 pa jih mora v karanteno, zaradi česar je pod velikim vprašajem tudi gostovanje Ljubljančanov v 18. krogu v Celju.

Odstotek cepljenih oziroma prebolelih nogometašev v PLT:

“Večerna tekma med Olimpijo in Muro je zaradi izbruha covida-19 v moštvu Olimpije preložena. Od 35 igralcev, prijavljenih na seznamu stalnih številk, imajo pri Olimpiji devet pozitivnih igralcev in v tem trenutku 13 izdanih karanten,” so zapisali na uradnem twitter profilu Prve lige Telemach.