Zmaji brez ognja proti kanarčkom

Nogomet 22. Jul 202322:26 0 komentarjev

Nogometaši Kopra so v tekmi 1. kroga Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 2:1 (0:0).

V osrednjem obračunu uvodnega kroga nove sezone državnega prvenstva so se branilci naslova podali na vselej vročo Bonifiko. Na koncu so se po boljši predstavi v drugem polčasu prve zmage veselili Koprčani.

Joao Henriques, strateg gostov, ki so se sredo tedna prebili v drugi krog kvalifikacij za ligo prvakov, je pred nadaljevanjem nastopov na dveh frontah dodobra premešal začetno enajsterico. Kljub temu so imeli v prvem delu premoč gostje, a brez prave nevarnosti.

Saar Fadida je nevarneje poskusil v 22. minuti, a je Jan Koprivec žogo odbil v kot.

V drugem delu prvega polčasa je Koper vzpostavil ravnotežje in bil tudi nevaren. Vratarja Matevža Vidovška je najbolj ogrožal Nik Omladič, a je žogo po njegovih dveh strelih vratar Olimpije ukrotil.

Olimpija je imela prek Ivana Posavca pet minut pred koncem polčasa še eno lepo priložnosti, vendar je po njegovem diagonalnem strelu z desne žoga zletela tik ob vratnici.

Nadaljevanje je sprva postreglo s pritiskom gostov, toda tudi iz nekaj zaporednih kotov prave priložnosti ni bilo. Precej bolje pa je nato prekinitev izkoristil Koper. V 59. minuti je Omladič iz kota natančno podal, pred vrati pa je neodločenost Vidovška in obrabe s strelom z glavo izkoristil Nardin Mulahusejnović.

Po prejetem zadetku so gostje v igro poslali tudi Svita Sešlarja in Timija Maxa Elšnika, a ni pomagalo. Ljubljančani so imeli jalovo terensko premoč, domači pa bi po protinapadu Timotheja Nkade v 75. minuti celo lahko povišali prednost.

Olimpiji tudi v zadnji četrtini tekme ni uspelo sestaviti konkretnejše akcije, domači pa so piko na i postavili v 88. minuti. Nkada je krenil v podoben prodor kot dobrih deset minut prej, a ga je bolje končal, saj je žoga tudi zaradi posredovanja Marcela Ratnika spremenila smer in končala za hrbtom Vidovška.

Olimpijo je ta gol le prebudil in na začetku sodnikovega dodatka je Sešlar z glavo znižal na 1:2, vendar je nato gostom zmanjkalo časa za morebitno izenačenje.

V naslednjem krogu bo Koper 29. julija gostil Kalcer Radomlje, Olimpija bo ta dan na prvi domači tekmi gostila novince v prvi ligi Rogaško.

Koper – Olimpija 2:1 (0:0)

Konec tekme na Bonifiki.

GOOOOL! Ko se je že zdelo, da bodo domačini tekmo mirno pripeljali do konca, pa so zmaji prišli do zadetka. V prvi minuti sodnikovega podaljška je mrežo Kopra zatresel Svit Sešlar.

GOOOOL! Koprčani so še povišalo svojo prednost. Tokrat je hiter protinapad zaključil Timothee Nkada.

GOOOL! Koper vodi. Po podaji iz kota je bil v skoku najvišji Nardin Mulahusejnović in Matevž Vidovšek je bil brez moči. Kanarčki od 58. minute tako vodijo.

56. minuta: Priložnost za zmaje s prostega strela. Z nevarnim strelom je poskusil Admir Bristić, toda na mestu je bil domači vratar.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

31. minuta: Nik Omladič je poskusil s prostega strela, toda na mestu je bil vratar Olimpije.

23. minuta: Hiter protinapad Olimpije, toda na mest je bil domači vratar Jan Koprivec, ki je žogo odbil v kot.