Zmaji praznih rok v Murski Soboti, Mura vse bližje

Nogomet 10. Mar 202219:37 > 19:38 0 komentarjev

Nogometaši Mure so v 26. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo s 3:2 (2:2).

Mura je fantastično odprla tekmo. V 8. minuti sta si Luka Bobičanec in Mirlind Daku izmenjala dvojno podajo, kosovski napadalec pa je s svojim prvencem v Prvi ligi Telemach dvignil na noge publiko v Fazaneriji.

Veselje med Black Gringosi pa ni trajalo dolgo, saj je dve minuti za tem glavni sodnik David Šmajc pokazal na belo točko zaradi prekrška domačega kapetana Žige Kousa nad Mariom Kvesić. Slednji je izvedel najstrožjo kazen in v 11. minuti izenačil izid na 1:1.

Rezultat na semaforju se je znova spremenil v 25. minuti. Tudi tokrat je bil podajalec Luka Bobičanec, ki je žogo poslal pred vrata Olimpije, tam pa jo je pred Nardinom Mulahusejnovićem v lastno mrežo potisnil Eric Boakye.

Mreža se je v prvem polčasu zatresla še v 38. minuti, ko je Đorđe Crnomarković visoko skočil v kazenskem prostoru in z glavo Ljubljančane še drugič pripeljal do izenačenja.

Izjemna strelska predstava se je nadaljevala takoj na začetku drugega polčasa. Že v 34 sekundi je Bobičanec streljal proti vratom Olimpije, žoga je na poti zadel Damiana van Bruggena, spremenila smer in končala v mreži.

Od tu dalje se mreži nista več tresli, najlepši priložnosti gostov za izenačenje pa je zapravil Ivan Prtajin. V 71. minuti je bil na mestu vratar Ivan Ljubić, v 93. pa je Prtajin z glavo meril mimo vrat.

Muro v naslednjih dveh krogih čakata dve gostovanji, in sicer 13. marca v Mariboru in 19. marca v Sežani, Olimpijo pa čakajo tri domače tekme v nizu – 14. marca Celje, 20. marca Domžale in 2. aprila Kalcer Radomlje.

Mura – Olimpija 3:2 (2:2)

Mestni stadion Fazanerija, gledalcev 2500, sodniki: Šmajc, Žunič, Gabrovec.

Strelci: 1:0 Daku (8.), 1:1 Kvesić (11., 11-m), 2:1 Boakye (25., avtogol), 2:2 Crnomarković (38.), 3:2 Bobičanec (46.).

Mura: Ljubić, Pucko, Balažic, Bobičanec (od 86. Karamarko), Horvat (od 62. Ouro), Kous, Lorbek, Daku, Mulahusejnović (od 76. Kozar), Šturm (od 87. Lotrič), Gorenc.

Olimpija: Banić, van Bruggen, Čabraja, Crnomarković, Kvesić, Boakye (od 88. Aldair), Sešlar (od 61. Nukić), Matko (od 72. Prelec), Pilj, Mudražija, Prtajin.

Rumeni kartoni: Balažic, Lorbek, Gorenc, Ljubić.
Rdeči kartoni: /.

Potek srečanja v Murski Soboti:

Konec tekme v Fazaneriji!

71. minuta: Velika priložnost Olimpije. Proti vratom Mure je stekel Matko, v odločilnem trenutku zgrešil žogo, vseeno pa je ta prišla do Kvesića, a njegov poskus je odlično ubranil Ljubić.

46. minuta: GOOOL! 3:2! Mura je še tretjič na tekmi povedla. Z velike razdalje je udaril dane izjemni Bobičanec, žoga pa je tudi s pomočjo Damiana van Bruggna končala za hrbtom Banića.

Zadetek Bobičanca:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

38. minuta: GOOOL! 2:2! Olimpija je še drugič izenačila! Z glavo je zmaje znova priključil Đorđe Crnomarković. Iz kota je podal Kvesić Crnomarkovića pa je skočil najvišje in zadel v polno.

Zadetek Crnomarkovića:

25. minuta: GOOOL! 2:1! Mura spet vodi! V nevarni coni je žogo sprejel Daku, našel Bobičanca, ta pa je s predložkom ciljal Nardina Mulahusejnovića, žogo pa je v obrambni akciji v lastno mrežo porinil Eric Boakye.

Avtogol Olimpije:

11. minuta: GOOOL! 1:1! Olimpija Muri ni dolgo gledala v hrbet. Po podaji s kota je Čabrajo s podplatom zadel Kous, sodnik Šmajc pa je dosodil enajstmetrovko. V zadetek jo je pretvoril Mario Kvesić.

Prekršek za enajstmetrovko:

Zadetek Olimpije:

8. minuta: GOOOL! 1:0! Kakšna akcija Mure! Na izjemen način sta sodelovala Luka Bobičanec in Mirlind Daku. Hrvat je žogo poslal do Kosovca, ta mu jo je vrnil, Bobičanec je v nadaljevanj akcije žogo poslal v kazenski prostor, Daku pa je žogo poslal za hrbet vratarja Olimpije.