PLT: Maribor povečal prednost pred Olimpijo

Nogomet 10. Mar 202219:45 > 11. Mar 2022 12:17 0 komentarjev

Maribor je kljub zdrsu v 26. krogu Prve Lige Telemach v Kidričevem za točko povišal prednost pred Olimpijo. Vijolični so se zahvaljujoč zadetku Marcosa Tavaresa v sodnikovem dodatku izognili porazu proti Aluminiju (3:3), Olimpija pa je v derbiju kroga na Fazaneriji klonila proti Muri (2:3).

Po le remiju Maribora v Kidričevem bi se lahko Olimpija večnim rivalom približala le na točko zaostanka, a zmaji so na Fazaneriji stopili na mino. Muro je že v 8. minuti v vodstvo popeljal Mirlind Daku, Ljubljančani so se vrnili z enajstmetrovko le nekaj minut kasneje. Domačini so po avtogolu Erica Boakyeja spet povedli, a Olimpija se je pred koncem prvega polčasa spet vrnila. Na 2:2 je izenačil Đorđe Crnomarković.

Zadetek za zmago Mure:

Slovenski prvaki so na izjemen način vstopili v drugi polčas. Že v 46. minuti je za novo vodstvo poskrbel Luka Bobičanec, zmaji pa se kljub nekaj res nevarnim akcijam niso več uspeli vrniti in zabeležili sedmi poraz v sezoni. Olimpija ima zdaj točko manj od Kopra ter štiri manj od vodilnega Maribora.

Tavares rešil Maribor pred porazom

Dvoboj vodilne in zadnjeuvrščene ekipe Prve lige Telemach se je začel odlično za Mariborčane in nekoliko slabše za nogometaše Aluminija. Po vsega 20. minutah srečanja so gostje vodili že z 0:2 in zdelo se je, da bo Aluminij doživel nov visok poraz. Toda v 32. minuti so domači izid znižali in na odmor so se odpravili z zadetkom zaostanka.

Tudi drug polčas je ponudil izjemno atraktiven obračun. Šroler je po zadetku v prvem polčasu v drugem dodal še pravo mojstrovino s prostega strela, ko je z več kot 30 metrov premagal Ažbeta Juga. Aluminij je nato povedel in dolgo časa je kazalo, da bodo prišli do velikega skalpa, a takrat je udaril legendarni Marcos Tavares, ki je v 91. minuti srečanja postavil končni izid srečanja.

Zadetek Tavaresa:

Koper prekinil slabo serijo

Koprčani so na zadnji sredini tekmi prekinili slabšo serijo. Na zadnjih štirih prvenstvenih tekmah so osvojili zgolj dve točki, v Domžalah pa vendarle zabeležili zmago in nove tri točke.

Kanarčki so v Domžalah z 1:0 premagali Radomlje, odločilni zadetek je ob koncu prvega polčasa dosegel Hrvat Marko Đira.

Prekrasen zadetek Đire:

Pomembna zmaga Celjanov

Začetek tekme v Celju ni ponudil najbolj razburljivega srečanja, kljub temu pa so začetno pobudo imeli Domžalčani. Toda povedli so grofje v 27. minuti srečanja. Po izjemni podaji Grigorija Morozova, se je v napadu odlično znašel Mićo Kuzmanović, ki je žogo rutinirano poslal prek Mulalića. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so bili grofje najbolj nevarni prav iz hitrih protinapadov.

V 35. minuti je odlično preigraval Tjaš Begić, toda njegov strel je bil premalo natančen, da bi lahko povišal prednost domačih. Le tri minute pozneje so do izenačenja prišli Domžalčani, toda po posredovanju sobe za VAR je bil gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Prvi zadetek Celjanov, ko je udarila bosansko-ruska naveza:

V drugem polčasu dolgo časa nismo videlo omembe vredne akcije, nato pa je v 76. minuti s strelom s škarjicami poskusil Nick Perc, vendar je bil premalo natančen za izjemen zadetek. Veliko bolj napet je bil zaključek tekme. Celjani so najprej povišali prednost v 86. minuti. Toda prednost dveh zadetkov so ohranili zgolj minuto, ko so Domžalčani znižali zaostanek. Do konca tekme so imeli oboji še nekaj priložnosti, a izid je ostal nespremenjen. V zaključku tekme je Senijad Ibričić prejel neposredni rdeči karton.

Tabor v Šiški do prve spomladanske zmage

Nogometaši Tabora so na šesti tekmi spomladanskega dela sezone prišli do prve zmage. V Šiški so ugnali domači Bravo z 1:0. Ljubljančani so veliko bolje začeli obračun, imeli nekaj lepih akcij in priložnosti, a Jan Koprivec v golu Tabora ni imel preveč dela. V 24. minuti so gostje izkoristili prvo priložnost na tekmi. Dino Stančič je prišel sam pred gol Brava in premagal nemočnega Orbanića.

Zadetek Tabora za 1:0:

V drugem polčasu so imeli več od igra gostje iz Šiške, a zadetkov v Sežani nismo več videli.