Prve informacije o resnosti poškodbe Josipa Iličića

Nogomet 9. Nov 202223:21 3 komentarji

V zaključkih pokalnega obračuna s Krko je navijačem Maribora zastal dih. Josip Iličić je namreč začutil bolečino v mišici in šepajoč hitro po tekmi zapustil igrišče. Če so se ljubitelji nogometa bali hude poškodbe nogometnega virtuoza, prve napovedi pravijo, da si lahko nekoliko oddahnejo.

Včerajšnji nogometni večer v Ljudskem vrtu se ni razvijal po željah navijačev Maribora. Krka je ob polčasu tekme tretjega kroga Pokala Union z golom Domna Žura vodila z 1:0, a so vijolice v drugem delu vendarle postavile ne svoje mesto. Tudi po zaslugi Josipa Iličića, ki je v igro vstopil v 64. minuti ob izidu 1:1. Nekdanji nogometaš Atalante je svoj pečat pustil pri tretjem zadetku aktualnih državnih prvakov, ko je akcijo sijajno zaključil Žan Vipotnik.

Krasen zadetek Žana Vipotnika:

A navijači Maribora so v zaključku srečanja znova trepetali. Ne zaradi negotovega rezultata, pač pa zaradi poškodbe Iličića, ki se je v sodniškem dodatku prijel za stegensko mišico in nato z vidnimi bolečinami vendarle končal tekmo. Stvar ni bila videti prav dobro.

Poškodba Josipa Iličića:

Po prvih informacijah gre za udarec

K sreči so prve informacije o resnosti poškodbe Josipa Iličića vendarle vzpodbudne. 34-letnik naj bi namreč bolečine začutil zaradi udarca v stegensko mišico, kar je navadno bistveno manjša težava, kot če do bolečine pride povsem brez kontakta v kakšnem izmed dvobojev. Tudi trener Damir Krznar je po tekmi razmišljal o tem, da s svojim varovancem sicer še ni govoril, a da ima tudi sam informacijo o tem, da je šlo za udarec.

Kakšna je diagnoza Bi Neneja Gbambla?

Ne samo Josip Iličić, v pokalnem večeru je poškodbo staknil tudi krilni napadalec Celja Bi Nene Junior Gbamble. Ob poizkusu atraktivnega zaključka je nogometaš iz Slonokoščene obale zelo nerodno padel na roko.

Poškodba Bi Neneja:

A k sreči tudi hitronogim krilnim napadalec ni staknil kakšne zares hude poškodbe. Gre sicer za izpah komolca, a po prvih pregledih kaže, da pri tem niso bili poškodovani živci, kar v tem primeru ključno narekuje resnost diagnoze.