Kadeti na uvodni tekmi do točke

Reprezentance 23. Mar 201720:00 > 20:06
UEFA

Kadetska reprezentanca je elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo odprla z remijem. Izbranci selektorja Agrona Šalje so v Bijeljini brez zadetkov remizirali z reprezentanco domače Bosne in Hercegovine.

Uvodne minute so bile predvsem v znamenju prekinitev in prekrškov, ki so preprečevali, da bi si nasprotnika priigrala prvi resnejši zaključek. Prvi nevarnejši udarec je v 17. minuti izvedel Trontelj, ki pa je zgrešil domača vrata. Še lepšo priložnost so si mladi Slovenci priigrali v 22. minuti, ko je Zec izsilil prekršek Kurbegovića za najstrožjo kazen. Strel z bele točke je izvedel Jakupovič, a je domači vratar Kršić. Tudi drugi del prvega polčasa je postregel še z nekaj prekinitvami, gostitelji pa so prvič zapretili v 31. minuti, ko pa je bil strel Gazibegovića nenatančen. Isti igralec je bil natančnejši v 33. minuti, ko pa je bočni branilec BiH zatresel okvir slovenskega gola. Za zaključek prvega polčasa je udaril še Imamović, a meril mimo gola.

Tako kot v prvem polčasu, so tudi v nadaljevanju prvi zapretili Slovenci. Dvakrat je poizkušal Jakupovič, najprej je prosti strel poslal mimo gola, dve minuti zatem, v 47. minuti, pa je njegov udarec zaustavil Kršić. Slovenci so imeli v prvih minutah drugega polčasa pobudo, ki jo je v 49. minuti z novim strelom potrdil rezervist Matko, a je bil čuvaj domače mreže tudi tokrat na pravem mestu. V 56. minuti so pritisnili tudi domači, ki so si v dobri minuti priigrali tri predložke s kota, a vselej brez večje nevarnosti, po zadnjem kotu je Sadiku meril mimo slovenskega gola. V 68. minuti je strel Omerovića zaustavil vratar Mrežar, tako kot tri minute kasneje na nasprotni strani igrišča tudi Kršić, ki je prebral namero Urbančiča. To pa je bila tudi zadnja priložnost v prvi tekmi turnirja.

Slovence po uvodni delitvi točk v soboto, ob 13. uri, čaka še druga preizkušnja, nasprotniki vrste Agrona Šalje bodo Angleži, ki so v pravem festivalu zadetkov s 5:3 ugnali Češko.

Avtor: NZS.si