Ronaldo in Kane ob zmagah spisala zgodovino

Nogomet 23. Mar 202323:09 0 komentarjev

Poleg zmage slovenske reprezentance na gostovanju v Kazahstanu je prvi dan kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 postregel še z veliko zanimivimi tekmami. Na derbiju dneva je Anglija na gostovanju ugnala Italijo z 2:1.

Ob zmagi Angležev je svojevrsten dosežek uspel napadalcu Tottenhama Harryju Kanu. S svojim 54 zadetkom v angleškem dresu je namreč postal najboljši strelec v zgodovini Treh levov. V 44. minuti je namreč zadel z enajstmetrovke in podvojil vodstvo (pred tem je zadel Declan Rice), našim zahodnim sosedom pa v drugem polčasu ni uspel preobrat. Angleži so v Italiji zmagali prvič po letu 1961.

Gol Kana za 2:0:

V skupini H, v kateri igra tudi Slovenija, je pri Danski gostovala Finska. Kazalo je na remi, a v zadnjih desetih minutah so Danci stopili na plin. Dvoboj so na koncu dobili s 3:1, vse tri zadetke pa je dosegel mladi in obetavni napadalec Atalante Rasmus Höjlund. Ob tem je Severna Irska ugnala San Marino z 2:0.

Hattrick Höjlunda:

Zanimivo je bilo tudi v skupini J. Bosna in Hercegovina je s 3:0 ugnala Islandijo, Portugalska pa s 4:0 pričakovano Lihtenštajn. Dva zadetka je dosegel Cristiano Ronaldo. Z nastopom na tekmi je postavil rekord po številu nastopov za katerokoli reprezentanco. Zdaj je pri številki 197.