Katanec novo avanturo začel s porazom

Nogomet 5. Sep 202122:30 > 22:47 0 komentarjev
Nekoč "Srečko nacionale", kasneje zagrenjeni Foto: Guliverimages

Nekdanji slovenski selektor Srečko Katanec je na svoji prvi tekmi na klopi Uzbekistana moral priznati premoč tekmecu. Na prijateljski tekmi v Stockholmu so domačini Švedi slavili z 2:1.

Švedi so po zmagi v kvalifikacijah nad Španci v nedeljo odigrali še prijateljsko tekmo proti Uzbekistanu, ki so ga konec avgusta prevzeli slovenski strokovnjaki s Srečkom Katancem na čelu.

Skandinavci so prvi polčas dobili z 2:0. Že v 6. minuti je svojega vratarja premagal Abdulla Abdullaev, deset minut pred koncem prvega dela pa je zabil še Isaac Kiese Thelin.

Švedi so na prijateljski tekmi ugnali Katančev Uzbekistan. Foto: Guliverimages

Katančeva četa je v drugem polčasu ublažila poraz po zadetku napadalca Rome Eldorja Shomurodova, za vsaj izenačenja pa je kljub dobri predstavi zmanjkalo časa.

Katanec je do 1. julija vodil Irak, dober mesec dni kasneje pa je z Uzbekistanom dolgoročno, štiriletno pogodbo, ki se mu izteče junija 2025. Njegova pomočnika sta Aleš Čeh in Vlado Radmanović, za vratarje skrbi Nihad Pejković, delo fizioterapevta pa opravlja Katančev sin Ian.