Matjaž Kek po slavju nad Črno goro: To je moja osebna zmaga

Nogomet 20. Nov 202218:06 0 komentarjev

Slovenska nogometna reprezentanca je pred več kot 11 tisoč gledalci v Stožicah z zmago nad Črno goro (1:0) končala reprezentančno leto 2022. Matjaž Kek si je odličen obisk štel kot malo osebno zmago.

Slovenci nadaljujejo odlično serijo. Po tistem hudem porazu v Beogradu proti Srbom v Ligi narodov (1:4), na zadnjih šestih tekmah niso izgubili. Nanizali so tri zmage in tri remije.

Po zmagi nad Romunijo so v Stožicah za slovo od leta 2022 ugnali še Črno goro (1:0). “Obračun s Črno goro je bila vse prej kot prijateljska tekma, prava tekmovalna tekma, točno taka, kot smo jo iskali. Nekaj takega nas čaka v Kazahstanu (op. p. v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo). V duelih smo bili prešibki, v tem pogledu je imel nasprotnik vseskozi igralca več, čeprav smo v določenih trenutkih zelo dobro kontrolirali igra. Tudi kombinatorika je bila dobra, a takemu nasprotniku moraš dati še drugi zadetek, da se malce umiri. Ta duel igra je zaščitni znak Črne gore, vedno poskušajo na ta način in velikokrat ji uspe. Zelo sem vesel te zmaga, zagotovo je ena slajših v zadnjem času,” se je po tekmi smejalo slovenski selektor Matjaž Kek.

Niso igrali prot Braziliji ali Argentini, a …

Ob zmagi, ki je vedno tisto, kar šteje, mu je veliko pomenilo tudi dejstvo, da se je v Stožicah zbralo več kot 11 tisoč navijačev. “Moja osebna zmaga je 11 tisoč gledalcev v Stožicah. Gre za realno tekmo, nismo igrali proti Braziliji ali Argentini, ampak proti reprezentanci, ki ni tako atraktivna. Vem, da danes gledalci niso prišli gledati Haalanda, ampak Jana, Benija, Jona, … Kompliment tej mladosti in njihovim spremljevalcem. Povsem drugače se počutiš, seveda pa je bilo potrebno za to garati na Norveškem, se vrniti proti Srbiji, preživeti na Švedskem … Čestitam, fantom, uspeli so se vrniti po zares težkem začetku. Uspeli so ustvariti zelo pozitivno klimo med njimi samimi. Danes so štirje igralci še komaj hodili zaradi poškodb, a nihče ni iskal zamenjave. Na to ni noben niti pomislil. Skratka, premagati tekmeca, z katerega se vedelo, da bo šel na glavo in toliko gledalcev, to je res lepo in priznanje za obstanek v ligi B Lige narodov,” je po novi zmagi še povedal slovenski selektor.

Miha Zajc po zmagi nad Črno goro:

Po tekmi je pred Sportklubov mikrofon prišel tudi slovenski junak, strelec edinega zadetka na tekmi, Miha Zajc, ki je še drugič v karieri zadel proti Črni gori: “Pomembna zmaga, ohranili smo niz neporaženosti. Za nami je odličen prvi polčas, v drugem smo ponovno malce padli. To je treba popraviti. Na koncu je najbolj pomembna zmaga, pozitivno gledamo naprej v mesec marec, ko prihajajo kvalifikacije.”

Črnogorci naredili šest prekrškov več, prejeli tudi štiri rumene kartone

Naš novinar Jaka Kozmelj ga je vprašal tudi za mnenje o črnogorski agresivnosti. gostje so naredili 22 prekrškov, šest več kot Slovenci. Prejeli so tudi dva kartona več (4) kot domača izbrana vrsta.

“Šlo je za močno, čvrsto tekmo. Tudi igrišče ni pomagalo k temu, da bi bilo drugače, a v prvem polčasu se mi zdi, da smo zelo dobro odgovorili na tak način igre, v drugem malce manj, a ne glede na to, pomembna je zmaga in ohranitev pozitivnega niza in klime v reprezentanci.”