Slovenca blestela pri novi zmagi Rijeke

Nogomet 5. Mar 202219:06 > 20:03 0 komentarjev
Adam Gnezda Čerin in soigralci pri Rijeki so si privoščili nepričakovan spodrsljaj. FOTO: Guliverimages.

Izredno napet boj za naslov hrvaškega nogometnega prvaka se nadaljuje. Rijeka ostaja v odličnem položaju, potem ko je v soboto s 3:0 doma odpravila Slaven Belupo. Med strelce sta se vpisala tako Haris Vučkić kot Adam Gnezda Čerin, ki je bil po algoritmu Sofascore v dobre pol ure igralec tekme. Zmagal je tudi zagrebški Dinamo, medtem ko si je Osijek v petek privoščil spodrsljaj.

Rijeka je prišla do tretje prvenstvene zmage v nizu, k novim trem točkam pa sta svoj delež tudi tokrat prispevala oba njena slovenska nogometaša. Haris Vučkić je zadel za 1:0, Adam Gnezda Čerin, ki je v igro vstopil v drugem polčasu, pa za končnih 3:0.

Vezist, ki se je v zadnjem času ustalil v začetni enajsterici slovenske reprezentance, je tekmo sicer začel na klopi in na igrišče prišel v 54. minuti. V dobre pol ure je najprej podal za zadetek za 2:0, v 78. minuti pa postavil končni izid. To je bil njegov prvi prvenstveni gol v tej sezoni.

Dinamo je danes v Zagrebu s 3:0 odpravil Šibenik in se na vrhu lestvice izenačil z Osijekom. Ta je včeraj proti zagrebški Lokomotivi remiziral z 0:0. Mario Jurčević je za Osijek odigral vseh 90 minut, medtem ko Damjan Bohar ni dobil priložnosti za igro.

Splitski Hajduk Jana Mlakarja, ki je tudi v igri za naslov, bo jutri gostoval pri Istri v Pulju.

Na vrhu prvenstvene lestvice je na Hrvaškem zelo napeto. Dinamo je po 25 tekmah pri 53 točkah. Isto število točk ima tudi Osijek, ki pa je odigral tekmo več. Rijeka ima na tretjem mestu 52 točk po 26 tekmah, Hajduk pa je četrti s 47 točkami, a je odigral le 24 tekem.