Rogaška z domačo zmago v odprt lov na Aluminij

Nogomet 17. Feb 202415:09 0 komentarjev

Nogometaši Rogaške so v 21. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale s 4:1 (2:1).

Domžalčani, ki so s porazom proti Bravu začeli spomladanski del, so se v Rogaški Slatini nadejali boljšega razpleta glede na to, da je zasedba Dušana Kosića dobila prejšnja dva medsebojna dvoboja z Rogaško. Toda Slatinčani so na sicer precej peščenem igrišču znova dokazali, da bodo neugoden tekmec za vsakogar. Po točki v Ljubljani proti Olimpiji so tokrat vzeli poln izkupiček proti Domžalam. Spet je bil eden glavnih akterjev Patrik Mijić, ki je dosegel dva gola. Rogaška je zdaj le še tri točke za predzadnjim Aluminijem, Domžale ostajajo sedme.

Slatničani so dobro začeli, v peti minuti so povedli, potem ko je Mijić, ki je že prejšnji teden nakazal, da bo dobra okrepitev za Rogaško, sprožil z desne strani kazenskega prostora ter ugnal Lovra Štubljarja. Vsega dve minuti pozneje je Mijić udaril še enkrat, takrat je pred domžalskega vratarja prišel po podaji Gala Kureža ter znova zanesljivo zadel.

V 14. minuti so prvič resneje zagrozili Domžalčani, ko je iz bližine streljal Mario Krstovski, Ajdin Mulalić pa mu je z nogo preprečil zadetek. Po posledičnem kotu z desne strani pa so gosti zmanjšali zaostanek, ko je Benjamin Markuš uspešno ustrelil na drugi vratnici.

Pozneje se je dogajanje malce umirilo, je bil pa Kurež v 36. minuti naslednji, ki je poskusil, takrat od daleč, a je bil Štubljar zbran.

Nekaj trenutkov pozneje so s strelom z glavo zagrozili tudi Domžalčani, toda iztržili le kot, je pa v 42. minuti v protinapad stekel Nick Perc, tega je Toura Diaby nato nepravilno zaustavil v kazenskem prostoru, nakar je sledila enajstmetrovka. To je v 44. minuti izvedel Jošt Pišek, a se je izkazal nekdanji domžalski vratar Mulalić.

Potrditev premoči

V uvodu drugega polčasa, ki je bil sicer mirnejši, je dvakrat spet nase opozoril Mijić, v 64. pa še Kurež. Ta je po napaki Lukasa Hempta prišel do žoge na polovici Domžal, stekel proti Štubljarju in ga tudi rutinirano ugnal za 3:1. V 76. minuti je Štubljar ustavil nov strel Slatinčanov, Mario Krstovski pa je v 77. bil malce prekratek pred vrati Rogaške.

Domžale so bile nevarne tudi v 87. minuti, ko je čez gol meril Abraham Nwankwo, isti igralec pa je malce pozneje streljal še z glavo, vendar je Mulalić žogo ujel. Na drugi strani pa je v 90. minuti zmago Rogaške potrdil Alen Korošec, ko je prišel v kazenski prostor po desni strani, preigral svojega čuvaja in žogo poslal v nasprotni kot vrat gostov.

Rogaška bo v 22. krogu v četrtek gostovala v Celju, Domžale pa dan prej pri Olimpiji.

Rogaška – Domžale 3:1 (2:1)

Športni center,

sodniki: Kajtazović, Černe, Brezar.

Strelci: 1:0 Mijić (5.), 2:0 Mijić (7.), 2:1 Markuš (14.), 3:1 Kurež (64.), 4:1 Korošec (90.).

Rogaška: Lorber (od 1. Mulalić), Flis, Vujčić, Kambič (od 90+1. Sim), Diaby, Lovrić, Thalisson (od 90+1. Kitek), Korošec, Kurež (od 74. Majcenić), Kregar (od 74. Castro), Mijić.

Domžale: Štubljar, Hempt, Brecl, Đapo (od 75. Dovžan Karahodžić), Hodžić, Markuš (od 75. Husmani), Mutavčić, Perc, Pišek, Topalović (od 70. Nwankwo), Krstovski.

Rumeni kartoni: Korošec, Diaby, Thalisson, Flis, Mulalić; Topalović, Markuš, Pišek, Mutavčić, Nwankwo.

TEKMA V ŽIVO

90. GOOOOOOOOOOOOOOL! Prekrasen zadetek za piko na “i” je uspel Alenu Korošcu. Domžale so na kolenih!

81. minuta: Spet se je izkazal Mulalić. Obramba nekdanjega člana Domžal je preprečila, da bi bila končnica tekme še nekoliko bolj pestra.

64. minuta: GOOOOOOOOOOOOL! Na tleh je obležal Markuš, a so se domači na to požvižgali ter nadaljevali akcijo. Omenjeni igralec Domžal je ob skoku s Pajićem žogo želel podati obrambi, našel pa Kureža. Igralec Rogaške je žogo rade volje sprejel in jo pospravil v malo mrežico.

51. minuta: Kregar je žogo potegnil v napad. Na desni je imel Kureža, na levi Mijića. Odločil se je za slednjega, ki je meril tik ob vratnici, a verjetno bi bilo pametneje, če bi poiskal Kureža, ki je bil osamljen kot duh.

KONEC PRVEGA POLČASA

44. minuta: Mulalić brani Pišku!!! Vratar domačih je nato mirno ustavil še odbitek, ki ga je z glavo v mrežo skušal za hrbet čuvaja mreže skušal spraviti Mirko Mutavčić.

41. minuta: Toura Diaby je želel ustaviti Nicka Perca. Nejc Kajtazović je z nekaj malega oklevanja pokazal na belo točko, a je šla sodniška služba na ogled posnetka. Vendarle enajstmetrovka!

36. minuta: Z razdalje je natančno pomeril Gal Kurež in ogrel dlani Štubljarja. Ostaja pri izidu 2:1.

31. minuta: Oliver Kregar je dobil priložnost, da se izkaže s prostega strela. Razdalja 18 metrov se je za domačega igralca izkazala za prezahtevno nalogo, nastreljal je živi zid. Dve minuti kasneje sta lepo kombinirala Kregar in Mijić, prvi je krasno preigraval in iztržil kot.

18. minuta: Žan Flis je prišel do strela na robu šestnajstmetrskega prostora, z levico slabo zadel žogo in jo “zakotalil” kakšen dober meter mimo leve vratnice Lovra Štubljarja.

15. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! S kota je podal Jošt Pišek, našel Benjamina Markuša, ki je bil ekstremno natančen ter z levico znižal na 2:1. Kakšen atomski začetek druge tekme kroga!

7. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mijić je prejel visoko podajo na rob kazenskega prostora ter z leve strani volej usmeril, kam drugam kot, pod prečko! Rogaška dve, Domžale nič …

5. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Zmeda v domžalski obrambi, zadetek pa je vpisal Patrik Mijić. S prsmi mu je zelo lepo žogo spustil Thalisson.

1. minuta: Prva menjava. Aldin Mulalić v vratih pri domačih menja Žana Lorberja. Brez strahu, mladenič ni poškodovan, gre le za zadovoljitev pravil kvote mladih igralcev v začetni postavi.