Ronaldo, Lingard z evrogolom in de Gea junaki Uniteda

Nogomet 19. Sep 202116:55 > 17:46 0 komentarjev
Jesse Lingard, foto: Guliverimage.

Macnhester United je v 5. krogu angleškega prvenstva do zmage prišel v zadnjih minutah (1:2), gol za popoln preobrat in nove tri točke na gostovanju pri West Hamu je dosegel Jesse Lingard v 89. minuti. Tu še ni bilo konec drame, West Ham bi lahko v 95. minuti izenačil, a je zablestel vratar David de Gea. Cristiano Ronaldo je sicer na svoji tretji tekmi za Manchester United zabil že svoj četrti gol.

Začel je z dvema goloma na debiju proti Newcastlu prejšnji konec tedna, nato je v polno zadel še na tekmi lige prvakov proti Young Boysom, zdaj se je med strelce vpisal še na tretji tekmi zapored.

Portugalec, ki je za las ušel prepovedanem položaju, je bil natančen v 35. minuti, s čimer je pred polčasom izid izenačil na 1:1.

Gol Ronalda:

Zmagoviti gol je dosegel nogometaš, ki je lansko sezono blestel prav v dresu West Hama, Jesse Lingard. Zadel je po izjemni individualni potezi, ko je najprej preigraval in nato še neubranljivo meril v zgornji kot domačega gola.

Gol Lingaarda:

V sodnikovem podaljšku se je drama nadaljevala. Glavni sodnik Atkinson je pokazal na belo točko, domači strateg David Moyes je v igro zgolj za izvajanje enajstmetrovke poslal izkušenega Marka Nobla, a Anglež je meril slabo, oziroma je David de Gea izbral pravo stran in mu udarec obranil.

United se tako veseli četrte zmage sezone, eno tekmo pa je četa trenerja Oleja Gunnarja Solskjaerja končala z delitvijo točk.