Sanjski začetek leta: nova tekma, nov gol Šeška

Nogomet 18. Jan 202217:29 > 18:30 0 komentarjev
Benjamin Šeško je v odlični strelski formi. FOTO: Guliverimage

Potem ko je na prvi tekmi v letošnji sezoni v devetih minutah zabil kar štiri gole, se je Benjamin Šeško med strelce vpisal tudi na drugi pripravljalni tekmi avstrijskega prvaka RB Salzburga. Zadel je pri zmagi nad avstrijskim prvoligašem Riedom s 3:1.

Benjamin Šeško je po dveh tekmah v letošnjem letu pri učinku petih zadetkov.

Pred štirimi dnevi je navdušil s kar štirimi goli v mreži drugoligaša Amstettena pri zmagi s 6:0, še bolj pa nase opozoril s tem, da je štirikrat zadel v razmaku devetih minut.

Danes je 18-letni super nadarjeni slovenski nogometaš na igrišče v letošnjem letu stopil še drugič in spet zadel. Pri zmagi Salzburga na svojem igrišču nad prvoligašem Riedom s 3:1 je v polno meril za vodstvo avstrijskih prvakov v 15. minuti.

Šeško je bil na igrišču le v prvem polčasu, ob odmoru pa je trener Matthias Jaissle zamenjal celotno enajsterico in na igrišče postavil povsem novo ekipo.

Drugi del sezone prinaša številne izzive

Šeško je v tej sezoni za Salzburg zabil sedem golov v 24 nastopih, pristavil pa še šest asistenc.

Salzburg je po prvi polovici avstrijske Bundeslige prepričljivo prvi, pred drugouvrščenim graškim Sturmom Jona Gorenca Stankovića ima 14 točk naskoka.

Avstrijsko prvenstvo se bo nadaljevalo 11. februarja, ko bodo Salzburžani gostovali na Dunaju pri Rapidu Dejana Petrovića.

Še pet dni pred tem jih čaka tekma četrtfinala pokalnega tekmovanja, v katerem se bodo pomerili proti Lasku.

V igri so še vedno tudi v ligi prvakov, prva tekma osmine finala proti münchenskemu Bayernu jih čaka 16. februarja.