Montella: Inter je kradel čas!

Serie A 15. Apr 201716:33 > 16:50
Marco Luzzani/Getty Images

Trener Milana Vincenzo Montella trdi, da bi bilo nepravično, če bi njegova ekipa izgubila na mestnem derbiju, saj si je zaslužila vsaj točko glede na prikazano igro. Zadovoljen je, ker je glavni sodnik zaradi zavlačevanja nogometašev Interja tekmo primerno podaljšal.

Oba zadnja milanska derbija sta se končala z rezultatom 2:2. Če se je jeseni v sodnikovem dodatku rešil Inter, je danes to uspelo Milanu. Nerazzuri so jeseni do izenčanja prišli v 92. minuti tekme, letos pa Milanisti v 97. minuti. Izenačenje AC Milanu je zagotovil Cristian Zapata, da je žoga prešla golovo črto, je potrdila tudi tehnologija sokoljega očesa.

Montella trdi, da glavni sodnik Daniele Orsato na noben način ni oškodoval Interja. “Inter je kradel čas zadnjih 25 minut tekme. Četrti sodnik je takoj dejal, da bo namesto petih minut podaljšek dolg šest minut. Sodniki so dobro opravili svoj posel,” je povedal glavni trener Rossonerrov.

Italijanski strateg je dejal, da je izjemno zadovoljen z reakcijo svojih nogometašev, ki so se uspeli pobrati po tem, ko so dobili dva zadetka v 15 minutah.”V zadnje četrt ure prvega polčasa smo dobili dva udarca, toda bilo bi nezasluženo, če bi izgubili na takšen način. Videl sem pravo reakcijo svoje ekipe,” je še dodal Montella.

Milam se zdaj nahaja na šestem mestu z 58 osvojenimi točkami, ima dve več od svojega največjega tekmeca.