Polom Interja v Bergamu, Iličićeva Atalanta v naletu

Serie A 11. Nov 201814:32 > 14:32
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Serija sedmih zaporednih zmag Interja v Serie A se je končala. Atalanta je nerazzurre na svojem stadionu nadigrala s 4:1. Josip Iličić je vpisal dve asistenci.

Na prvem nedeljskem obračunu 12. kroga Serie A je hitro postalo jasno, da to ne bo Interjev dan in da bo Atalanta igrala pogumno. Gostitelji so na krilih odličnega začetka povedli že v 9. minuti, ko je podajo Gosensa vnovčil Hateboer.

Tudi v nadaljevanju so bili domačini nevarnejši. Navduševali so z ekipno igro, žogo pa so brez težav držali v svoji posesti. Inter je pretil predvsem iz standardnih situacij, a do konca polčasa ni uspel izenačiti.

Drugi polčas se je za goste začel sanjsko. Domača obramba je v 47. minuti slabo reagirala, Mancini pa je na koncu storil še prekršek za enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Mauro Icardi.

Izenačenje je Interju dalo krila, a je tudi Atalanta vztrajala pri svoji igri in bila za to nagrajena. V 62. minuti je v kazenski prostor gostov podal Josip Iličić, njegovo podajo pa je v zadetek pretopil prav Mancini in se oddolžil za napako v 47. minuti.

Tekma je bila do končnice zelo agresivna, gostitelji pa so bili tisti, ki so narekovali ritem igre. V 88. minuti je postalo jasno, da Inter ne bo nadaljeval serije zmag. Znova je v sredino podal Iličić, tokrat pa je podajo slovenskega reprezentanta izkoristil Djimsiti.

Atalanta ni prenehala igrati in na koncu za veliko zmago zadela še enkrat. Še pred tem je drugi rumeni karton pri Interju prejel Marcelo Brozović, gostitelji pa so številčno premoč kronali v 94. minuti, ko je končni rezultat postavil Gomez.

Za Inter je bil to tretji poraz v novi sezoni Serie A, s 25 točkami pa ostaja na tretjem mestu. Atalanta je s četrto zaporedno zmago napredovala na šesto mesto in ima 18 točk.