Ronaldo počival: Drugi remi Juventusa

Serie A 26. Okt 201917:00 > 17:01
Emilio Andreoli/Getty Images

Nogometaši Juventusa so v 9. krogu Serie A zabeležili drugi neodločen izid v sezoni, potem ko so proti Lecceju odigrali 1:1. Brez zmage je ostal tudi Inter, kateremu je točko ob gostovanju Parme prinesel Romele Lukaku (2:2).

Na stadionu Via del Mare so gledalci videli dve enajstmetrovki, iz katerih sta padla oba zadetka. Čeprav je imel Juventus veliko več priložnosti, ni uspel priti do zmage.

Trener stare dame Maurizio Sarri se je odločil, da bo tokrat odpočil Cristiana Ronalda, ki ga ni bilo v gostujoči zasedbi.

Juventus je tudi brez prvega zvezdnika uspel zadeti v 15. minuti. Po podaji Alexa Sandra je žogo v mrežo poslal Gonzalo Higuain, a je sodnik s pomočjo uporabe VAR sistema zadetek nato razveljavil.

Gostje so bili podjetnejši tudi v nadaljevanju srečanja, premoč pa so uspeli kronati v 50. minuti, ko je iz najstrožje kazni še tretjič na zadnjih dveh obračunih zadel Paulo Dybala.

Veselje nogometašev iz Torina ni trajalo dolgo, saj je Lecce samo nekaj minut kasneje izenačil. Matthijs de Ligt je z roko igral v kazenskem prostoru, strel iz bele točke pa je v zadetek za izenačenje na 1:1 izkoristil Marco Mancosu. V zaključku je imel po predložku Dybale najlepšo priložnost Leonardo Bonucci, vendar ni zadel.

Lukaku za točko Interja proti Parmi
Inter in Parma sta se na zelo zanimivem obračunu prav tako razšla brez zmagovalca (2:2). Povedli so domači z zadetkom Antonia Candreve v 23. minuti, a so gostje pred odhodom na odmor poskrbeli za preobrat. Zadela sta Yann Karamoh in Gervinho. Točko je Interju v 51. minuti po podaji Candreve prinesel Romele Lukaku. Samir Handanović je od prve do zadnje minute stal v vratih velikana iz svetovne prestolnice mode.

Inter je prvič v sezoni zabeležil neodločen izid in je z 22 točkami na drugem mestu s točko zaostanka za Juventusom. Parma je sedma s 13 točkami.