Ronaldo zadel Juve zmagal, do treh točk tudi Bologna

Serie A 15. Dec 201916:53 > 16:54
Zhizhao Wu/Getty Images

Nogometaši Juventusa so se vrnili na prvo mesto Serie A, potem ko so s 3:1 premagali Udinese.

Stara dama je v domačem prvenstvu prišla do prve zmage na zadnjih treh srečanjih. Za zmago aktualnega prvaka Italije je bil z dvema zadetkoma najzaslužnejši Cristiano Ronaldo, ki je dosegel 11. zadetek v letošnji sezoni Serie A. Zmago je z golom potrdil še Leonardo Bonucci. Juventus je vse tri gole dosegel že v prvem polčasu, Udinese je v drugem polčasu prišel do častnega zadetka, mrežo Buffona je v 94. minuti zatresel Pussetto.

Verona in Torino sta remizirala s 3:3 (Pazzini, Verre, Stepinski; 2x Ansaldi, Berenguer), remizirala sta tudi AC Milan in Sassuolo, ki sta se razšla brez zadetkov. Rdeče-črni 120. rojstnega dneva niso uspeli proslaviti z zmago. Bologna je doma z 2:1 premagala Atalanto (Palacio, Poli; Malinovsky).