Ronaldo iz prostega strela potrdil zmago Juventusa

Serie A 4. Jul 202019:32 > 19:35
Valerio Pennicino/Getty Images

Nogometaši Juventusa so včeraj slavili na mestnem derbiju. Stara dama je bila s 4:1 boljša od Torina in se tako 8 krogov pred koncem prvenstva utrdila na vrhu Serie A. Lazio ob tekmi manj zaostaja za 4 točke.

Juve je povedel že v 3. minuti. Skozi obrambo Torina se je sprehodil izjemni Paulo Dybala in nato z levico plasiral žogo v vratarjev oddaljenejši desni kot. Akcija, pod katero se je podpisal argentinski virtuoz, je izgledala zelo enostavna. 26-letnik je dosegel 11. prvenstveni zadetek v sezoni.

Gostitelji so vodstvo podvojili v 29. minuti. Po podaji Ronalda je v polno meril Cuadrado, ki se je čuvaja otresel na račun eksplozivnega prvega koraka, nato pa rutinirano zadel.

Končni izid prvega polčasa je v 6. minuti sodniškega dodatka postavil Belloti.

V 61. minuti je Siriguja premagal Cristiano Ronaldo, ki je odlično izvedel prosti strel. Z dobrih 20-ih metrov je žogo poslal preko živega zidu in se veselil 25. zadetka v letošnji izvedbi Serie A.

Zadnji zadetek je padel v 87. minuti. Žogo je v latno mrežo poslal Djidji.

Juventus je mestni derbi dobil z rezultatom 4:1 in napravil pomemben korak k 36. prvenstveni zvezdici.