Serie A 28. Maj 20218:53 > 9:22 0 komentarjev
Twitter

Prvič po letu 2002 se v elitno italijansko nogometno ligo Serie A vrača Venezia, za katero nastopa tudi slovenski reprezentant Domen Črnigoj.

POVEZANO

Nogometaši iz Benetk so včeraj doma po pravi drami s Cittadelo igrali izenačeno (1:1), kar je na koncu zadostovalo za napredovanje, saj so prvo tekmo v gosteh dobili 1:0.

Gol za izenačenje in nepopisno slavje je v 93. minuti zabil Ricardo Boccalon. Črnigoj je na zelenici preživel 75. minut, so pa domači že od 35. minute igrali le z desetimi, potem ko je Pasquale Mazzocchi v isti minuti kar dvakrat “porumenel”. Cittadela, ki prav tako prihaja iz območja Benečije, se je morala obrisati pod nosom za svoj premierni preboj med elito.

Klub iz Benetk ima sicer 114-letno tradicijo, a je v zadnjih 15 letih kar trikrat bankrotiral ter spremenil ime. Njihov lastnik je ameriški poslovnež Duncan Niederauer.

Selitev v zgornji rang sta si pred tem zagotovila tudi Vid Belec kot glavni vratar Salernitane in Leo Štulac kot standardni vezist Empolija.