Črnigojeva Venezia do prve domače zmage

Nogomet 18. Okt 202122:45 > 23:08 6 komentarjev
Aramu je prinesel zmago domačim. Foto: Guliverimage

V Benetkah je bila odigrana še zadnja tekma 8. kroga Serie A. Venezia je odpravila Fiorentino z 1:0. Firenčani terenske premoči niso uspeli izkoristiti, tekmo pa so končali z igralcem manj. Prvi obračun med tekmecema po letu 2004 je tako pripadel domačim, ki so vknjižili prvo domačo zmago v tej sezoni in s tem zapustili mesta, ki prinašajo izpad iz lige.

V Empoliju se je odvil slovenski derbi Serie A. Gostovala je namreč Atalanta z Josipom Iličićem. Vsi trije Slovenci, Stojanović, Štulac in Iličić, so tekmo začeli v prvi postavi, na koncu pa se je veselil zadnji.

Iličić je v osmem krogu Serie A dosegel dva zadetka, v 67. minuti pa imel tudi priložnost za hat-trick, a enajstmetrovke ni izkoristil. To sta bila njegova prva zadetka v klubski sezoni, strelsko razpoložen pa je bil že med reprezentančnem premoru. Dosegel je tri zadetke za slovensko reprezentanco. Josip Iličić je postal edini tujec v Serie A, ki je dosegel zadetek v vsakem tekmovalnem ciklu od sezone 2010/11 dalje. V Empoliju se je izkazal tudi Leo Štulac, ki je asistiral za edini zadetek Empolija.

Salernitana, letos novi član elitne italijanske lige, pri katerem si kruh služi tudi slovenski vratar Vid Belec, je po osmih krogih tekmovanja zamenjala trenerja. Zaradi slabih rezultatov je moral klop zapustiti Fabrizio Castori, spletna stran kluba pa sporoča, da so za njegovega naslednika imenovali Stefana Colantuona.

Italijansko prvenstvo, 8. krog:

Sobota, 16. oktober:
Spezia – Salernitana 2:1 (0:1)
Strelci: 0:1 Simy 39., 1:1 Strelec, 2:1 Kovalenko 76.
Vid Belec je za Salernitano branil celo srečanje.

Lazio – Inter 3:1 (0:1)
Strelci: 0:1 Perišić 12./11m, 1:1 Immobile 64./11m, 2:1 Anderson 81., 3:1 Milinković-Savić 91.
Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo.

Milan – Verona 3:2 (0:2)
Strelci: 0:1 Caprari 7., 0:2 Barak 24./11m, 1:2 Giroud 59., 2:2 Kessie 76., 3:2 Gunter 78./a.g.

Nedelja, 17. oktober:
Cagliari – Sampdoria 3:1 (1:0)
Strelci: 1:0 Joao Pedro 4., 2:0 Caceres 74., 2:1 Thorsby 82., 3:1 Joao Pedro 90.+4

Empoli (Stojanović, Štulac) – Atalanta (Iličić) 1:4 (1:2)
Strelci: 0:1 Iličić 11., 0:2 Iličić 26., 1:2 Di Francesco 30., 1:3 Viti/ag 49., 1:4 Zapata 89.
Josip Iličić je za Atalanto v 67. minuti zgrešil tudi enajstmetrovko.
Petar Stojanović in Leo Štulac sta za Empoli odigrala vso tekmo, Iličić za Atalanto pa do 68. minute.

Genoa – Sassuolo 2:2 (1:2)
Strelci: 0:1 Scamacca 17., 0:2 Scamacca 29., 1:2 Destro 27., 2:2 Vasquez 90.

Udinese – Bologna 1:1 (0:0)
Strelca: 0:1 Barrow 67., 1:1 Beto 82.
RK: Pereyra (Udinese) 38.

Napoli – Torino 1:0 (0:0)
Strelec: 1:0 Osimhen 81.

Juventus – Roma 1:0 (1:0)